Eğitim
Giriş Tarihi : 28-11-2022 16:32   Güncelleme : 28-11-2022 16:32

Türkiye’nin Uğur’u 55 Yaşında

1968 yılında İstanbul Laleli’de başlayıp bugün Türkiye’nin 55 ilinde 116 okul ile faaliyetini sürdüren Uğur Okulları 55. yılını kutluyor. Tüm Türkiye’de etkinlikler düzenlenirken Samsun’da da coşkulu kutlamalar yapıldı.

Türkiye’nin Uğur’u 55 Yaşında

ONUR ANITI'NDA TÖREN

Temelleri 26 Kasım 1968'da Enver Yücel tarafından atılan Uğur Okulları, 55. kuruluş yıldönümünü kutluyor. 3 odalı bir dershane ile eğitim hayatına başlayan ve bugün 55 ilde 116 okul ve 141 kurs ile Avrupa'nın en büyük eğitim organizasyonundan birisi haline dönüşen bu muhteşem hikaye, Samsun'daki etkinliklerle perçinlendi. İlk olarak Atatürk Onur Anıtı'nda Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çakır'ın da katıldığı törenle anıta çelenk bırakıldı. Uğur Marşı'nın öğrenciler ve öğretmenler tarafından hep bir ağızdan söylendiği etkinlikte ortaya güzel görüntüler çıktı. Akşam ise Öğretmenler Günü ve 55. kuruluş yıldönümü için gala yemeği düzenlendi.

BÜYÜK VE GÜÇLÜ AİLEYİZ

Gala yemeğinde konuşan Samsun Uğur Okulları kurucularından Saadettin Turgut, "22 yıldır Uğur Okulları bünyesinde olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Gelecek nesilleri inşa ederken, bilimden, sanattan, spordan ve teknolojiden yararlanan felsefemiz ve kurucumuz Enver Yücel'in vizyonuyla eğitimde en büyük marka haline geldik. Bu gala yemeğimizle birlikte tüm eğitimcilerimizin de öğretmenler gününü kutluyorum. Uğur Okulları'nın tüm dünyaya yayılan bu başarısında en büyük emeğe sahip olan öğretmenlerimizi ayakta alkışlıyorum. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz" diye konuştu.

22 YILDIR BAYRAĞI TAŞIYORUZ

Samsun Uğur Okulları kurucusu Ender Gür ise, "Kurucumuz Enver Yücel'le birlikte 22 yıldır taşıdığımız Uğur bayrağını Samsun'da en üst noktaya taşıdık. Bugün 2000’e yakın öğrencisi ile Uğur Okulları ve Uğur Kurs, Samsun'un en büyük eğitim kurumudur. Canik ve İlkadım kampüslerimiz, Atakum, İlkadım ve Duruşehir kurslarımızla çocuklarımızı geleceği hazırlıyoruz. Yıllardır beraber yol yürüdüğümüz meslektaşlarımız yani öğretmenlerimizle Uğur Okulları'nı bu günlere getirdik. Öğrencilerini kendi çocuklarından ayırmayan öğretmenlerimiz, en büyük dayanağımızdır" dedi.

SAMSUN'A ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Samsun'daki etkinliklere katılan Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çakır da, "55 ilde kampüsü bulunan Uğur Okulları'nın 55. kuruluş yıldönümünü, plakası 55 olan Samsun'da kutluyoruz. Üç 55'i bir araya getirdiğimiz bu yıl, Samsun'da olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Samsun, genel müdürlük olarak en çok önem verdiğimiz illerin başında geliyor. Samsun'da iki kampüsümüz ve 3 kursumuz var. Ayrıca Samsun'da Bahçeşehir Okullarımızın da iki kampüsü var. Bu eğitim ağımızı, geleceğe yönelik felsefelerimizle buluşturup geleceği aydınlatıyoruz. Samsun'daki okul ve kurslarımızda emeği geçen tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AVRUPA'NIN EN BÜYÜĞÜYÜZ

Gala yemeğine online bağlanan Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Değerli yöneticilerimiz ve öğretmen arkadaşlarım; Samsun'da çok güzel etkinliklere imza attınız. Onur Anıtı'ndaki töreni takip ettim, gururlandım. 55. kuruluş yıldönümümüze yakışır bu etkinliklerde emeği geçenleri kutluyorum. Kurucumuz Enver Yücel'in 3 odalı bir dershane ile başladığı serüven, bugün Avrupa'nın en büyük eğitim organizasyonuna dönüştü. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitesiyle BAU Global, büyük bir dünya markası oldu."

HER ZAMAN GELİŞİYORUZ

"Sizlere şu anda Amerika'da bulunan Enver Yücel’in selamını da iletmek istiyorum. Amerika'da bulunan üniversitemizdeki bazı çalışmaları yerinde incelemek üzere bu ülkeye giden Enver Yücel, dönüşünde, bizlerin de eğitim ufkuna yeni doneler ekleyecektir. Uğur Okulları ve Uğur Kurs Samsun'da Ender Gür ve Sadettin Turgut kurucularımızın önderliğinde bölgenin en güçlü eğitim yuvası. Bunda öğretmenlerimizin emeği çok büyük. Tüm öğretmenlerimiz yenilikçi felsefemizi çocuklarımıza en doğru şekilde yansıtıp, geleceği inşa ediyor. Öğretmenlerimizi kutluyorum."

ÖĞRETMENLERE PLAKET

Konuşmaların ardından Uğur Okulları ve Uğur Kurs bünyesinde uzun yıllar görev alan öğretmenlere plaketleri takdim edildi. Ayrıca 55. Yıla özel hazırlanan pasta kesimi gerçekleşirken coşku daha da arttı. Gecede öğretmenler korosu hazırladıkları eserleri seslendirirken, müzik öğretmeni Begüm Akkaç'ın yazdığı Uğur Okulları 55. Yıl Marşı büyük alkış aldı.

Recep YAZGANRecep YAZGAN