Samsun Haber
Giriş Tarihi : 11-07-2023 16:17   Güncelleme : 11-07-2023 16:17

Uluslararası Andrey Karlov vakfı Onursal Başkanı Marina Karlova’dan Samsun İl Kültür Müdürü Adnan İpekdal’a Ziyaret

Ankara'da görev yaptığı sırada uğradığı saldırı sonrası hayatını kaybeden Rusya'nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov adına kurulan Uluslararası Karlov Vakfı Onursal Başkanı Marina Karlova bir dizi ziyaretler yapmak üzere Samsun’da geldi.

Uluslararası Andrey Karlov vakfı Onursal Başkanı Marina Karlova’dan  Samsun İl Kültür Müdürü Adnan İpekdal’a Ziyaret

 

Samsun Anadolu Hastaneleri’nin davetlisi olarak Samsun gelen Marina Karlova Samsun İl Kültür Müdürü Adnan İpekdal’ı da ziyaret etti.

Türkiye ile Rusya arasında kültürel ve turizm işbirliğini arttırmayı hedefleyen Uluslararası Andrey Karlov Vakfı Ankara’da görevi başındayken suikaste kurban giden Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov adına kuruldu.

Samsun İl Kültür Müdürlüğünü ziyaret eden Uluslararası Andrey Karlov vakfı Onursal Başkanı Marina Karlova ile İl Kültür Müdürü Adnan İpekdal Samsun’un sağlık Turizminin imkanları, Samsun’a gelecek Rus turistlere uygulanabilecek avantajlar, spor, tarih ve doğa turzminin Samsun destinasyon merkezleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Samsun İl Kültür Müdürü Adnan İpekdal, Marina Karlov’a ziyaretin anısına Rusça olarak hazırlanan Samsun tanıtım kitapları takdim etti.

Uluslararası Andrey Karlov vakfı Onursal Başkanı Marina Karlova’nın Samsun İl Kültür Müdürlüğü ziyaretinde, Mavi Akım Genel Müdürü Alexander Leshukov, KATRUS Samsun Dernek Başkanı Dr Parvin Gündüz, KATRUS Trabzon Dernek Başkanı İrina Gündüz, Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Yasemin Turan ve Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Hakan Çift de yer aldı.

Recep YAZGANRecep YAZGAN