Uşak Valisi Funda Kocabıyık Eşi sayesinde geldi, eşi sayesinde gitti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Uşak Valisi Funda Kocabıyık Eşi sayesinde geldi, eşi sayesinde gitti!
27.04.2022 13:18:21

 

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Eşi sayesinde geldi, eşi sayesinde gitti!

İçişleri Bakanlığı, Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiğini açıkladı.

 

25. ve 26. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Davası'nda verilen Osman Kavala'ya müebbet ve tutuklama kararları ile iptal edilen 31 Mart 2019 İstanbul seçimlerinde partisinin aldığı tutumu eleştirdi. Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın da eşi olan Kocabıyık resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşıma "Bizimki de ne kader böyle!" ifadesiyle başladı.

'2019'DA BENZERİNİ BİZ YAPTIK...'

"Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık^" diyen Hüseyin Kocabıyık, şöyle devam etti: "Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar.

Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz."

"YAZDIKLARIM İLKESELDİR"

Kocabıyık, mesajlarının sosyal medyada çokça paylaşılmasının ardından şu açıklamayı yaptı: "Yazdıklarımı kimse başka yerlere çekmesin. AK parti kuruluş beyannamesi benim yazdıklarımın referansıdır. Biz bu partide fikirlerimizi her zaman özgürce söyledik ve söyleriz. Yazdıklarım ilkeseldir."

VALİ KOCABIYIK İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMRİNE GÖREVLENDİRİLDİ

Hüseyin Kocabıyık'ın açıklamalarından saatler sonra İçişleri Bakanlığı Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiğini açıkladı.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Eşi sayesinde geldi eşi sayesinde gitti!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER