Yüce Diriliş Partisi'nin Yeni Genel Başkanı Belli Oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yüce Diriliş Partisi'nin Yeni Genel Başkanı Belli Oldu!
09.06.2022 13:20:30

 

Yüce Diriliş Partisi'nin Yeni Genel Başkanı Belli Oldu!

Sezai Karakoç’un vefatı dolayısıyla yapılan Yüce Diriliş Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi, Ankara’da parti Genel Merkezinde gerçekleştirildi. Partinin yeni Genel Başkanı Lütfü Yılmaz oldu.

Yüce Diriliş Partisi'nde, Sezai Karakoç'un vefatının ardından partinin yeni Genel Başkanı'nı seçmek için Olağanüstü Büyük Kongre yapıldı.

Partinin Genel Merkezi'nde yapılan kongre, Sezai Karakoç'u anma programıyla başladı. Karakoç'un ruhu için Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Daha sonra, Kongre Divanı ve Açılış Divan Başkanlığının çağrısıyla İstiklal Marşı okundu. Kongre gündemi doğrultusunda MKYK Faaliyet ve Kesin Hesap raporları okundu. Raporu okuyan Parti Temsilcisi Lütfü Yılmaz, şunları söyledi:

"Fazla ilerlemiş görünmesek de asla gerilemediğimizi ve bir adım bile geri adım atmadığımızı duruşumuzla anlatmaktayız.

Ülkemizin ve milletimizin karşı karşıya bulunduğu dış ve iç şartların en ağır baskısı altında olunan bir tarihî dönemde, bir çekirdek halinde de olsa, geleceğimizi güven altına almak, kalıcı kurtuluş ve diriliş atılımını gerçekleştirmek amacına, programına ve planına sahip bir hareketin topluluğu olma şuurunu taşıyor, bu sebeple varlığımızı sürdürmenin ne denli lüzumlu olduğunu ve bu uğurdaki direnişimizi, tarihin ve çağın bağrına yazıyoruz. Büyük Kongremizi yapıp ruhumuzu ve enerjimizi tazeleyerek sağlıklı ve güvenli adımlarla yolumuza devam edecek ve gelecek-te milletimizin yeniden ayağa kalkışı, toparlanışı ve çağın dirilişini gerçekleştirmesini sağlaması amacıyla, bize düşen görevi bütünüyle yerine getirmek için, olanca güç ve çabamızı sarf etmek onurunu taşıma şerefine ereceğiz."

Yılmaz'ın konuşmasının ardından MKYK ibra edildi. Genel Başkan, Merkez Karar Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri ile Merkez Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin seçimi yapıldı.

Tek adayla gidilen başkanlık seçiminde, Avukat Lütfü Yılmaz, delegelerin oy birliğiyle Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanlığına seçildi. Seçimden sonra konuşan Yılmaz, amaçlarının, milletimizin en yüce bir varlıkla var olması, en seviyeli ve nitelikli bir hayatla birlikte geçmişinden tam haberli olarak geleceğini güven altına almış olması, bölgesinde ve tüm dünya ölçüsünde barış ve huzur içinde yaşaması için gerekli manevi ve maddi tüm atılımları bir sistem dahilinde gerçekleştirmek, bu amaca varmak için yöntemlerinin, halkımıza görüşlerimi ve hizmetlerimizi apaçık bir şekilde sunmak olduğunu söyledi.

 

Yüce Diriliş Partisi'nin Yeni Genel Başkanı Belli Oldu!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri