32 Yıldır Esnafın Başındalar…!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
32 Yıldır Esnafın Başındalar…!
06.06.2022 16:56:27

 

32 Yıldır Esnafın Başındalar…!

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu – TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu – TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın’ın nereden bakarsanız yarım asırdır esnafın başında ömür çürütüyorlar.

 

Başkanlık makamına 1990 yılında Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesinin ardından Başkanvekilliğiyle oturan Palandöken, 1990 yılında yapılan genel kurulda Federasyon Başkanlığına seçilmiş ve bu görevini de halen devam ettirmektedir.

1996 yılında Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) yönetim kurulu üyeliğine seçilen Palandöken 1999 yılında seçildiği Başkanvekilliği görevinin ardından, 2007 yılında Konfederasyon Genel Başkanlığına seçildi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu – TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ise başkanlık koltuğuna 1984 yılında Samsun şoförler ve Otomobilciler Derneğinin seçimlerine katılarak, başkan seçildi.

Apaydın hızını alamayarak 1986 yılında bir dönem de muhtarlık yaptı.

Canik merkez ilçesi kuruluşundan sonra Canik Belediye Meclis Üyeliği, Bir dönemde Gazi Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.

1997 yılından 2012 yılına kadar Samsun Musiki Cemiyeti Başkanlığı görevini sürdürdü.

Apaydın, 1997 yılında Canik Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini kurarak başkanlığına geçti.

Bu görevihalen devam etmekte olan Apaydın yine hızını alamayarak Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına aday oldu ve kazandı.

Aynı yıl Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’nun seçimlerinde Derviş Günday’ın listesinden Yönetim kuruluna seçilen Apaydın, 9 Şubat 2006 yılında Federasyon Başkan vekilliğine, 6 Eylül 2007 yılında ise Yönetim Kurulu Üyelerinin Oy Birliği ile Federasyon Başkanlığına getirildi.

Federasyon Başkanı olduktan sonra hızını alamayarak pardon yasa gereği Birlik Başkanlık görevini bıraktı.

Fevzi Apaydın, Haziran 2010 seçimlerinde Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Kurulu’na yeniden Başkan olarak seçildi.

2014 yılında gerçekleşen Olağan Genel Kurulda tek aday olarak giren Apaydın, şoför esnafının vazgeçilmez başkanı oldu.

Ayrıca; 17 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nun Olağan Genel Kurul seçimlerinde Yönetim Kurulu Üyeliğine yeniden seçilen Apaydın 21 Ekim 2014 tarihinden itibaren Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun Genel Başkan Vekilliği görevini yürütüyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu – TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu – TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın’ın ne yazık ki kenarıya çekilerek “Gençlerin önünü açalım yeter bu kadar başkanlık, nedir, mezara götürecek değiliz ya…” gibi bir düşünceleri yok..

 

32 Yıldır Esnafın Başındalar…!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım