Adnan Öz Okuyucularıyla Buluşacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Adnan Öz Okuyucularıyla Buluşacak
15.09.2023 18:37:22

 

Adnan Öz Okuyucularıyla Buluşacak

Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Samsun Kalem Erbabı Söyleşi ve imza Günleri’nin ilkinde Yazar Adnan Öz okuyucularıyla buluşacak.

Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi Çok Amaçlı Salonda yapılacak olan söyleşi ve imza günü 16 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’da başlayacak.

ADNAN ÖZ KİMDİR

1966 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı Eğercili Köyünde doğdu. İş hayatına diş teknisyenliği mesleğiyle başladı.

Şuan Samsun Özel Oluşum Çok Amaçlı Diş Laboratuvarı Anonim Şirketi Ortağı ve Genel Müdürüdür.

 

Siyasi hayatına Fazilet Partisi’nde başlayan ÖZ, Fazilet Partisi Samsun Gazi Belde Başkanlığı yaptı. Fazilet Partisi’nin kapatılmasından sonra Saadet Partisi’ne geçti.

2002 Seçimlerinde Saadet Partisi Milletvekili Adayı,  2004 Yerel Seçimlerinde de Atakum Belediye Başkan Adayı oldu. 2005 yılında MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2007 yılında kurucu başkanlığında ASKON (Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği) Samsun Şubesi kuruldu. Başkanlık görevini 2010 yılına kadar sürdüren ÖZ,  siyasete Numan Kurtulmuş’un kurduğu Has Parti’de devam etti. 2011-2012 yılları arasında Samsun HAS Parti İl Başkanlığı yaptı. HAS Parti’nin aldığı karar çerçevesinde 2012 yılında AK Parti’ye geçti. 2012-2014 yılları arasında SAGEM Başkanlığı (Samsun Gelişim Merkezi) yaptı. 2014 yılında AK Parti Atakum Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilmiş ve 2019 Yerel Seçimlerine kadar görevine devam etmiştir. Bu dönemde ayrıca Atakum Belediyespor’un Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

 

2019 yılında Atakum Belediye Meclisi Üyeliğinin bitmesine müteakip aktif siyasete ara verdi. 2018 yılında Diş Teknisyenleri Derneği Samsun Şube Başkanı seçilmiş ve bu görevini sürdürmektedir. Ayrıca ASRİAD Denetim Kurulu Başkanı ve Samsunspor Kongre Üyesidir.  Şuan Akasyam.com ve Hedef Halk gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Adnan ÖZ, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kitapları:

Dayı Cemil | Güzel Adam, Dikine,  Gerçekler Acıtır, Anneye Ağıt, Yüreğe Gömülen Veda ve Bir Kuşun Feryadı, Türk Ruleti

 

 

 

Adnan Öz Okuyucularıyla Buluşacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı