Samsun Haber
Giriş Tarihi : 06-08-2023 11:20   Güncelleme : 06-08-2023 11:20

Adnan Topal Ladik Belediye Başkanımızdır!

Vefat eden Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel’in yerine Ladik Belediye Meclisi tarafından seçilen Belediye Başkanı Adnan Topal mazbatasını alarak başkanlık koltuğuna oturdu.

Adnan Topal Ladik Belediye Başkanımızdır!

AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, Ladik Belediye Başkanı Adnan Topal’ın Ladik Belediye Meclisi tarafından seçilmiş meşru bir belediye başkanı olduğunu belirterek, “AK Parti Genel Merkez yetkili organlarıyla AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak en başından beri Ladik Belediye Meclisindeki belediye başkanlığı seçimlerini bizzat yerinde takip ederek seçilen belediye başkanımız Adnan Topal’ı tebrik ettik, hayırlı olsun dilek ve temennilerimizi ilettik” dedi.

AK Parti Genel Merkezi’nin vefat eden Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel’in yardımcısını mecliste seçilmek üzere aday gösterdiği ve meclisin seçtiği başkanı tanımama yönündeki dedikodulara son noktayı koyan Ak Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse,

“Başkanımız belediye meclisi tarafından seçilerek mazbatasını aldı ve görevinin başına geçti.

Biz de kendisini tebrik ederek hayırlı olsun dedik. Bundan sonra görevden almak veyahut yeni bir seçim yapmak gibi bir durum söz konusu değildir” diye konuştu.

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel'in vefatının ardından Belediye Meclisi Salonu'nda yapılan oylamada 6 AK Parti, 3 MHP, 1 CHP'li üye ile 1 bağımsız üye oy kullanmış, 11 üyeden oluşan Meclis'te, üçüncü turda Adnan Topal 7, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Eren 4 oy almıştı.

Recep YAZGANRecep YAZGAN