Amasya ve Tokat Üniversitelerinden Adem Özköse’ye konuşma yasağı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Amasya ve Tokat Üniversitelerinden Adem Özköse’ye konuşma yasağı!
28.05.2022 10:18:56

 

Amasya ve Tokat Üniversitelerinden Adem Özköse’ye konuşma yasağı!

Yeni çıkan kitabı üzerine konferans vermek isteyen Samsunlu yazar ve seyyah Adem Özköse’ye Amasya ve Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversiteleri tarafından güvenlik bahane edilerek yasaklama getirildi.

Adem Özköse, engelleme ve yasaklama girişimlerine rağmen Tokat ve Amasya'da konferanslarını üniversite dışında başka salonlarda gerçekleştirdi.

Özköse yasaklama girişimlerini sosyal medya hesabından, “Üniversitelerde her türlü ahlaksızlığa izin verilirken yeni çıkan kitabım "Cennete Otostop 2" üzerine vereceğim konferansı yasaklayan Amasya Üniversitesi Rektörü Süleyman Elmacı ve Tokat-Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Bünyamin Şahin tarihe yasakçı rektörler olarak geçmişlerdir.” Diye yazarak duyurdu.

YASAKÇI REKTÖRLERE RAĞMEN KONFERANSLARI GERÇEKLEŞTİ

Tokat-Gaziosmanpa Üniversitesi’nin yasakçı rektörü Bünyamin Şahin ve Amasya Üniversitesi’nin yasakçı rektörü Süleyman Elmacı’nın engelleme girişimlerine rağmen Adem Özköse’nin yeni kitabı “Cennete Otostop -2” üzerine verdiği konferanslar gerçekleştirildi.

İptaller için hiçbir resmi gerekçe gösterilmezken, Adem Özköse’nin adaletsizlik ve hukuksuzluklar üzerine attığı tweetler nedeniyle konferansların iptal edildiği öğrenildi.

Yasakçı rektörler Bünyamin Şahin ve Süleyman Elmacı’nın tüm engellemelerine rağmen Özköse, hem Amasya’da hem de Tokat’da okurlarıyla bir araya geldi.

Amasya’da Özgür-Der, Tokat’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programlarda 2022’nin Türkiye'sinde hala fikir ve düşünce düşmanlığı yapan rektörlere de tepki gösterildi.

adem özköse amasya tokat bünyamin şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım