Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-11-2022 12:17   Güncelleme : 12-11-2022 12:17

Atakum Belediyesi'nde Gölge Başkan Krizi!

15 Temmuz Hain Darbe girişimi sonrasında meslekten ihraç edilen ve Av. Cemil Deveci'nin Atakum Belediye Başkanı oluşuyla birlikte yeniden Atakum Belediyesinde işe başlayan CHP'li Şenol Katkat, CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Nihat Doru'nun oğlu Duhan Doru'yu Atakum Belediyesine Özel Kalem Müdürü olarak atadı.

Atakum Belediyesi'nde Gölge Başkan Krizi!

Girdiği ortamlarda kendisini Atakum Belediyesinde üst düzey yönetici olarak tanıtan Şenol Katkat'ın skandalları son bulmuyor. 2019 yerel seçimleri öncesi Başkan Deveci'nin karşısında duran ve ağır benzetmelerle Başkan Deveci'ye saldıran Katkat, Atakum Belediyesi kadroları üzerinden Başkan Deveci'ye operasyon çekmeye mi çalışıyor? sorusunu akıllara getirdi.

CHP’lilerin kendi aralarında Nifakçı Katkat olarak bahsettiği Katkat, yerel seçimler öncesinde Başkan Deveci’nin adaylığına kesin ve açık bir dille karşı çıkarak, ağır benzetmelerle küçük düşürmeye çalışmıştı. Katkat, Atakum Belediyesi’nde nifak tohumları ekmeye devam ediyor. Bulunduğu her ortamda bir şekilde karışıklık ve huzursuzluğa yol açtığı konuşulan Katkat son olarak sosyal medyadan Özel Kalem Müdürü ataması yaptı.

Atakum Belediyesindeki kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre Başkan Deveci’nin mevcut Özel Kalem Müdürü Erhan Yılmaz’ın çalışmalarından memnun olduğu ve böyle bir atamanın planlanmadığı öğrenildi.

CHP’li Şenol Katkat’ın Cemil Deveci’nin Atakum Belediye Başkan Adaylığı duyurulduğunda sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bazı paylaşımlar;

BAYRAM ÇELİK AÇIKLANMAZSA…

“Bu kararın PM’nin onayına sunulmak üzere bekletilmiş olması, oylamaya sunulacağı bir sonraki toplantıda adayın değişebileceği anlamına gelmiyor ve kesinlikle ama kesinlikle bu anlama gelmemeli. Çünkü özellikle bu aşamadan sonra Bayram Çelik yerine başka bir adayın açıklanması demek CHP’nin Atakum’da kendi ayağına bile değil resmen şakağına dayayıp sıkmasıyla aynı anlama gelir. Bu konuya özellikle ve öncelikle CHP il Örgütü’nün ve Samsun Milletvekillerinin gerekli hassasiyeti gösterip Genel Merkez Yönetimini ciddi anlamda uyarması gerektiğini düşünüyorum”

EŞEĞİN DEĞİL, SAHİBİNİN HATRINA

“Benim bu seçimde bütün çabam, gayretim: ‘Eşeğin hatrına değil sahibinin hatrına’ bunu da herkesin bilmesini isterim. Özellikle (Eşeğin).”

ÇAMURDAN OLSUN ANLAYIŞI

“‘Bizden olsun da çamurdan olsun’ anlayışına ve dayatılmasına karşıyım. Bizden olan, çamurdan olacaksa olmasın daha iyi”

SAMANLIK VE FARE İRONİSİ

“Madem samanlık yanarsa fareler de yanar, yani madem bu farelerden kurtulmak için samanlığın yanması gerekiyor. O halde samanlık da yansın fareler de”

‘HERKESE EŞİT OLAMAZSIN’

Başkan Cemil Deveci’nin yaptığı adaylık konuşmasında dile getirdiği; “Seçilirsem parti rozetimi çıkartıp, bütün siyasi partilere eşit mesafede olacağım” cümlesine de, sosyal medya hesabından eleştirmişti. Şenol Katkat, “Benim partimin adayı ‘Seçilirsem parti rozetimi çıkartıp, bütün siyasi partilere eşit mesafede olacağım’ diyemez. ‘Herkesin belediye başkanı’ olmakla ‘hiç bir partinin belediye başkanı olmamak’ aynı şey değildir. Sen yarın bütün siyasi partileri eşit mesafede olacaksan benim de bugün bütün adaylara eşit mesafede olmamam için hiç bir neden yoktur demektir. Goygoyculuk yapacağız diye dan-dun konuşacağına proje üretin proje anlatın millete” demişti.

Recep YAZGANRecep YAZGAN