Bafra Belediyesi Güneş Tarlası İçin Adımlarını Sıklaştırıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bafra Belediyesi Güneş Tarlası İçin Adımlarını Sıklaştırıyor
22.12.2019 13:00:00

 

Bafra Belediyesi Güneş Tarlası İçin Adımlarını Sıklaştırıyor

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, yerel seçimlerden önce verdiği bir sözünü daha yerine getirmek için yoğun mesai harcıyor

YILDA 2 MİLYON LİRALIK TASARRUF.

Bafra Belediyesi, çeşitli alanlarda kullanılan enerjiyi ücretsiz sağlamak üzere güneş tarlası kurmaya hazırlanıyor.

Yılda 2 Milyon liralık tasarruf sağlayacak olan ve İlçenin Dereler Mahallesinde yapılması planlanan Güneş tarlası için ilgili kurumlar üzerinde yazışmalar ve fizibilite çalışmaları sürüyor.

ARSA TAHSİSİ BEKLENİYOR

YEDAŞ’dan (Yeşilırmak Elektrik Dağıtım AŞ.) yapılmasında herhangi bir mahsur yoktur yönündeki olur yazısını alan Bafra Belediyesi, 32 Dönümlük bir arazi üzerinde kurulacak olan Güneş Tarlası ile ilgili arsa tahsisi bekleniyor.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın hayata geçmesi için yoğun çaba sarf ettiği proje ile büyük maliyetlerden biri olan elektrikte yüklü miktarda tasarruf sağlanacak.

6 YILDA KENDİSİNİ AMORTİ EDİYOR

Bafra Belediyesinin İlçeye kazandırmak için gayret gösterdiği Güneş Tarlası Projesi 6 yılda kendisini amorti edebilecek olmasıyla da dikkat çekiyor

“CİDDİ TASARRUF SAĞLAYACAK”

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Hükümetimizin güneşten elektrik üretme politikaları doğrultusunda Güneş Tarlası Projemizin ilgili müracaatını ve girişimlerini yaptık. Dereler Mahallemizde 32 Dönümlük bir alanda yapılacak ve elektrik tasarrufunda bizlere çok şey kazandıracak söz konusu projenin hayata geçirilmesi yönünde yoğun bir çaba içerisindeyiz.” Dedi.

Bafra Belediyesi güneş tarlası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri