Bafra Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi Sonuçlandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bafra Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi Sonuçlandı
12.01.2021 07:53:39

 

Bafra Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi Sonuçlandı

Bafra Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesinde 1Yıl için yevmiyelere %18 sosyal haklara  yüzde 15 zam yapılması kararlaştırıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, toplu iş sözleşmesi ile hedefledikleri rakama ulaştıklarını kaydederek, “İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile üye arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık, karşılıklı hoşgörü çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık.

Üyelerimizin yüzünü güldüren bu toplu iş sözleşmesi ile beraber belediye işçisi olan arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.

 

Toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi veren Uzun, sözleşmenin bir yıl geçerli olduğunu yevmiyelere %18 sosyal haklara %15 artış sağlandığını belirtti. Uzun, emeğe ve emekçiye katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Hamit KILIÇ beyefendi ye ve komisyon üyelerine şükranlarımı sunuyorum dedi.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ta “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Bafra işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Güzel ilçemiz Bafra’mızı daha güzel noktalara taşıyabilmek için personelimiz ile özverili bir şekilde çalışmaktayız.

Belediyemizin imkânları dâhilinde çalışanlarımızın İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz belediyemiz işçilerine hayırlar getirsin inşallah” dedi.

 

İmza törenine, Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban HÜRYAŞAR, Sendika Başkan Yardımcısı Arif ÇELİK, ,  Bafra Belediyesi birim müdürleri Mert ATMACA ve Erhan KOCAOĞLU, işyeri Sendika Temsilcisi Enver ŞENEL katılım sağladı.

Bafra Belediyesi Hizmet-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun Hizmet-İş Ziya Uzun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER