Bafra Fen Lisesi’nde Adalet ve Dostluk Değeri Kapsamında Etkinlikler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bafra Fen Lisesi’nde Adalet ve Dostluk Değeri Kapsamında Etkinlikler
24.12.2022 14:33:20

 

Bafra Fen Lisesi’nde Adalet ve Dostluk Değeri Kapsamında Etkinlikler

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Değerler Eğitimine yönelik Kök Değerler Temaları kapsamında yapılan planlamaya bağlı olarak Bafra Fen Lisesi’nde etkinlikler düzenlendi.

Etkinlik kapsamında öğrenciler tarafından pano hazırlandı ve sergilendi. Ayrıca 22 Aralık 2022 tarihinde aynı saatte okulumuz tüm sınıflarında sunumlar yapıldı ve değerlendirmeler yapıldı. Ay boyunca ilgili değerler ders kazanımlarıyla ilişkilendirilerek işlenmeye devam edilmektedir.

Bir Dostluk Hikayesi:

Bir zamanlar iki arkadaş çölde yolculuk yapıyorlardı. Bir süre sonra aralarında tartışma çıktı ve arkadaşlardan birisi diğerinin yüzüne tokat attı. Tokat yiyen arkadaşın canı yanmış, kalbi kırılmıştı ama hiçbir şey demedi. Sadece eğilip kuma şunları yazdı:

"Bugün en iyi arkadaşım yüzüme tokat attı."

Yürümeye devam ettiler. Suları bitmek üzereydi. Neyse ki sonunda bir vahaya ulaştılar. Doya doya su içtiler. Mataralarını doldurdular. Sonra suda yıkanmaya karar verdiler. Tokat yemiş olan arkadaş suyun balçıklı kısmına takıldı. Gitgide batıyordu ama arkadaşı hemen atılıp onu kurtardı. Suda boğulmanın eşiğinden kurtulan arkadaş, biraz ötedeki bir kayanın yanına gitti ve kayanın üzerine şu yazıyı kazıdı:

"Bugün en iyi arkadaşım hayatımı kurtardı."

Diğeri sordu: "Senin canını yaktıktan sonra kumun üstüne yazmıştın. Şimdi ise bir kayanın üstüne yazıyorsun. Neden?" Arkadaşı ona şöyle cevap verdi: "Birisi bizi incittiğinde bunu kumun üstüne yazmalıyız. Ta ki affedicilik rüzgârları onu kolayca silebilsin fakat birisi bize iyilik yaptığında onu kayanın üstüne nakşetmeliyiz ki öfke ve intikam rüzgârları onu oradan silemesin."

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

Bafra Fen Lisesi’nde Adalet ve Dostluk Değeri Kapsamında Etkinlikler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri