Bedri Yaşar’ın Yalanı Ortaya Çıktı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bedri Yaşar’ın Yalanı Ortaya Çıktı!
23.09.2022 10:23:53

 

Bedri Yaşar’ın Yalanı Ortaya Çıktı!

İyi Partili Bedri Yaşar’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 107 milyon liralık ihale alması, partinin bir diğer vekili Ahat Andican tarafından eleştirildi. Yaşar ise Andican’ın sözlerine yanıt verdi. Orada şahsi alınan bir şeyin olmadığını belirten Yaşar, "Ben milletvekiliyim diye faaliyetlerine ara verecek halim yok" ifadelerini kullandı.

 

Gazeteci Barış Yarkadaş, İyi Partili bazı isimlerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş, İyi Partililerin HDP'lilerin oylarıyla ihaleler aldığını belirtmişti. TV100 ekranlarında Gürkan Hacır'ın sunumuyla yayınlanan Taksim Meydanı'nda konuşan Yarkadaş, "Tek tek biliyorum bana söyletmesinler. Beni konuşturmasınlar." açıklamasını yapmış ve tartışmanın fitilini ateşlemişti. Yarkadaş, bu açıklamadan sonra yine TV100'de Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programında İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı 107 milyon liralık ihaleyi gündeme getirdi.

BEN OLSAM BELEDİYELERDEN VEYA KAMUDAN İHALE ALMAM

Yarkadaş bu durumun etik olmadığını belirtirken, konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi. İyi Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, "Cevabım gayet açık ve net. Ben olsam milletvekili olarak herhangi bir belediyeden veya kamudan ihale almam. Etik açısından almam." dedi.

İYİ Parti'nin HDP desteği ile kazanılan belediyelerden usulsüz ihale aldığını öne süren CHP'li eski Milletvekili Barış Yarkadaş, konuyla ilgili detayları açıkladı. Canlı yayında elinde belgelerle konuşan Yarkadaş, 'Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu'na yakınlığıyla bilinen Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden 107 milyon liralık ihale alıyor' dedi.

"MİLLETVEKİLİYİM DİYE FAALİYETLERİNE ARA VERECEK HALİM YOK"

Andican'ın sözleri sonrası gözler, İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın ne diyeceğine çevrildi.

 

Kendisiyle ilgili ifadelere cevap veren Yaşar, daha önce ihale hakkında açıklama yaparken “Ben almadım çocuklarım almış” derken şimdi ise, "Orada şahsi alınan bir şey yok. Milletvekili olarak zaten bu işleri takip etmiyorum. Buradaki konu; şirketten ayrılmışız, şirket ticari hayatına devam ediyor. Yani benim olup olmamamla bir alakası yok. 400 kişi olan bir şirket… Ben milletvekiliyim diye faaliyetlerine ara verecek halim yok. Milletvekillerinin şahsi olarak iş yapmasını ben de onaylamıyorum." dedi.

"BUNDA GARİPSENECEK BİR ŞEY YOK, BUNU BÖYLE ALGILAMAK LAZIM"

Yaşar konuya ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunda garipsenecek bir şey yok. Bunu böyle algılamak lazım. Siyasi kimliğini ihaleler konusunda kullanan bir yapıyı asla ve asla tasvip etmiyoruz. Dolayısıyla bu alınan ihale, konsorsiyumda alınan bir ihale… Yani kamuya açık, rekabetin olduğu bir ihale. Ben şahsi olarak zaten bu işlerde bulunmuyorum. Ben kamu ihalelerine giren biri değilim. Bunu ayırt etmek lazım. Meclis’te 100’ün üzerinde kürsüye çıkmış biriyim. Milletvekilinin yapması gerekenleri, fazlasıyla yaptığıma inanıyorum. Bugün Cumhurbaşkanı’nın da damadı Savunma Sanayii’nde. Ben bundan bir sıkıntı duyuyor muyum? Hayır. Çünkü daha iyisini yapsın, daha güzelini yapsın…"

Bedri Yaşar’ın Yalanı Ortaya Çıktı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri