Beşir Arama Kurtarma Ekibi Samsun'a Döndü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Beşir Arama Kurtarma Ekibi Samsun'a Döndü
24.02.2023 18:14:26

 

Beşir Arama Kurtarma Ekibi Samsun'a Döndü

Deprem felaketinin ilk gününden itibaren bölgede arama kurtarma çalışmaları gerçekleştiren Beşir Derneği Samsun Arama Kurtarma Ekibi, tamamlanan çalışmaların ardından Samsun'a döndü.

 

Türkiye'yi yasa boğan deprem felaketinin ardından, aynı gün içerisinde bölgeye ulaşarak günlerce süren arama kurtarma çalışmalarında yer alan Beşir Derneği Samsun Arama Kurtarma Ekibi, Samsun'a geri döndü. Deprem bölgesinde önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Beşir Derneği Samsun Bölge Başkanı Celalettin Yeşil, "Beşir Derneği, tüm ülkedeki şubeleriyle birlikte kısa sürede deprem bölgesine akın etti. Arama Kurtarma ekiplerimiz enkaz altındaki vatandaşlarımıza ulaşmak için büyük çaba harcarken, diğer ekiplerimiz de depremden kurtulan vatandaşlarımızın barınma, gıda ve giyecek ihtiyaçları için durmaksızın çalıştı. Biz de Samsun Bölgesi olarak arama kurtarma ekibimizle, deprem felaketinin ilk gününden itibaren bölgede gerçekleştirilen çalışmalara katıldık. Çok sayıda vatandaşımızın enkaz altından sağ çıkmasına katkı sağladığımız için ekip olarak gururluyuz" dedi.

 

Deprem felaketinin ardından bölgede görev yapan arama kurtarma ekibin Samsun'a dönüş yaptığını kaydeden Beşir Derneği Samsun Bölge Başkanı Celalettin Yeşil, "Hepimizi derinden yaralayan felaketin ardından ekibimiz günlerce bölgede arama kurtarma çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalarını tamamlayan Beşir Derneği Samsun Arama Kurtarma Ekibimiz, Samsun'a geri döndü. Biz de onları gururla karşıladık. Allah, milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah" diye konuştu. Başkan Celalettin Yeşil, deprem bölgesindeki çalışmalarda büyük gayretler gösteren arama kurtarma ekibine teşekkkür etti.

Beşir Arama Kurtarma Ekibi Samsun'a Döndü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri