Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım Venezuella’ya Kızılay’la mı Gitti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım Venezuella’ya Kızılay’la mı Gitti!
25.05.2021 12:42:15

 

Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım Venezuella’ya Kızılay’la mı Gitti!

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in, oğlu Erkam Yıldırım'a yönelik uyuşturucu ticareti iddialarına tepki göstererek konuyu yargıya taşıyacaklarını açıklamıştı.

Öte yandan Erkam Yıldırım’ın Venezuella ziyaretinin Kızılay’ı İstanbul Şubesiyle birlikte gerçekleştirdiği iddia edildi.

Bilindiği gibi Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığını eski Başbakan Binali Yıldırım’ın kardeşi ve Erkam Yıldırım’ın amcası İlhami Yıldırım yapıyor.

Basında Türk Kızılayı’nın Venezuela’ya pandemi dolayısıyla gerçekleştirdiği maske ve hijyen ürünleri ve ilaç bağışı yer almıştı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Binali Yıldırım kendisini aradığını belirterek, “Biraz önce Sayın Binali Yıldırım telefonla aradı ve oğlu ile ilgili Venezuella gezisine dair yanlış bir algı oluşturulduğunu belirtti. Oğlunun Venezuella’yı biraz meraktan biraz da iş adamı olarak yeni fırsatlar var mı diye sadece bir kez Aralık ayında ziyaret ettiğini söyledi. Heyetten ayrı gayrıresmî olarak geziye katıldığını kendi imkânları ile Covid ile mücadelede kullanılacak malzeme götürdüğünü (başka ülkelere ziyarete gittiğinde de götürüyormuş)  ayrıca çeşitli hayır işlerinde de bulunduğunu belirtti.” ifadesini kullandı.

 

ÖZDEMİR PAYLAŞIMLARINDA ŞUNLARI KAYDETTİ:

“Venezuela’daki hayır işlerini ise prensip olarak (genelde) söylemeyi uygun görmedikleri için açıklamasında özellikle belirtmediğini ve diğer açıklamalarla herhangi bir çelişki olmadığını da ekledi. Bir gazeteci olarak bana yapılan açıklamayı sizlerle paylaşıyorum.”

 

“TEST KİTİ VE MASKE DAĞITMAYA GİTTİ” DEMİŞTİ

Söz konusu iddialara ilişkin olarak Binali Yıldırım yaptığı ilk açıklamada, “İddialar kesinlikle iftiradır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek tümüyle hakarettir, tümüyle reddediyoruz.” açıklamasını yaptı. Yıldırım, oğlunun Covid’le mücadele kapsamında test kiti, maske dağıtmaya gittiğini söylemişti.

Erkam Yıldırım Türk Kızılayı Türk Kızılayı İstanbul Binali Yıldırım Cüneyt Özdemir Gazeteci Cüneyt Özdemir Venezuella Kızılay AK Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER