Samsun Haber
Giriş Tarihi : 02-09-2023 16:25   Güncelleme : 02-09-2023 16:25

Bu Maçı Dönüm Noktası Olarak Görüyorum, Kazanacağımıza İnanıyorum!

Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Pazar günü Samsun’da oynanacak İstanbulspor A.Ş maçı öncesi Nuri Asan Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bu Maçı Dönüm Noktası Olarak Görüyorum, Kazanacağımıza İnanıyorum!

İstanbulspor maçına en iyi şekilde hazırlandıklarını belirten Eroğlu, "Kayserispor maçındaki mağlubiyetin yaralarını sardığımız, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan bir hafta geçirdik. Talihsizliklerin yakamızı bırakma zamanı geldi. Futbol şansı biraz yanımızda olsa, gol noktalarında biraz daha becerikli olsak bu maça en az 6 puanla çıkmamız işten bile değildi. İstanbulspor mütevazı ve futbola değer katan Süper Lig ekiplerinden biri. İyi bir teknik direktörleri, bir oyun formatları var ve rahat oynuyorlar.

 

Bu maçı bir dönüm noktası olarak görüyorum ve kazanacağımıza inanıyorum. Rakip analizlerimizi yaptık, buna göre kadroya da önemli dokunuşlarım olacak. İnanıyorum ki bu maçtan sonra da çıkışımız başlayacak.

 

Taraftarlarımızı endişeli görüyorum. Endişelenmesinler. Stadyuma inançla gelsinler. Bu takım onları geçen sene layık oldukları Süper Lig'e taşıdı. Taraftarların da morale ihtiyacı var biliyorum ama oyuncularımın da taraftarın desteğine her zaman ihtiyacı var. İnanıyorum ki bu maçı 12. adamla birlikte çok daha iyi oynayacağız ve kazanacağız.

 

Başkanımızın açıkladığı gibi yeni isimler Samsun'a gelecek. Ama bu günün konusu bu değil. Benim, ekibimin ve oyuncularımın tüm konsantrasyonu İstanbulspor maçını kazanmak üzerine” ifadelerini kullandı.

Recep YAZGANRecep YAZGAN