Bu Suikast Türkiye'ye 'Katil Devlet' Densin Diye Yapılmıştır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bu Suikast Türkiye'ye 'Katil Devlet' Densin Diye Yapılmıştır!
19.06.2021 10:45:17

 

Bu Suikast Türkiye'ye 'Katil Devlet' Densin Diye Yapılmıştır!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Haber Global televizyonunda 'Müzakere' programına konuk oldu. İzmir'deki HDP binasına yapılan provokatif saldırı hakkında konuşan Perinçek, "Bu suikast Türkiye'ye 'katil devlet' densin diye yapılmıştır" dedi.

Haber Global televizyonunda 'Müzakere' programına konuk olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İzmir'de HDP il binasına yaşanan provokatif saldırı hakkında da konuşan Perinçek, "Bir vatandaşımız ve insanımız katledildi. Bunun üzüntüsünü paylaşıyoruz" diyerek saldırıda yaşamını yitiren Deniz Poyraz'ın ailesine başsağlığı diledi.

 

Olayın Hrant Dink suikasti ile benzer yanlarına dikkat çeken Vatan Partisi Genel Başkanı, yaşanan olayların amacının HDP'yi mazlumlaştırmak ve Türkiye'de kaos yaratmak olduğunu vurguladı.

 

'BU HDP'Yİ KURTARMA SUİKASTİDİR'

Perinçek şöyle konuştu:

Bu HDP’yi kurtarma suikastidir. Biden planı içinde olan HDP’yi kurtarma operasyonudur. Neresinden bakarsanız RAND raporunun o senaryonun her tarafına oturuyor. Bireysel bir suikast olmadığı kesin. Bu senaryoya kanmak bizi aldatır. HDP’yi mazlumlaştırmaya , Türkiye’yi kaosa sürüklemek ve kitleler arasında kaos yaratmaya çalışıyorlar. Bu suikastin amacı “Katil devlet” sloganı için. Türkiye’yi hedefe koyan ve onun otoritesini sarsmaya çalışan bir suikast bu. Bu suikast “katil devlet” densin diye yapılmıştır. Kim ilan ediyor bunu? Biden ilan ediyor. Neden? Türkiye devleti ABD’nin elinden çıktığı için.

 

'HDP SALDIRISI ERKEN SEÇİM SENARYOSUYLA ÖRTÜŞÜYOR'

HDP İzmir İl Başkanlığı'na yönelik saldırının erken seçim senaryosuyla da örtüştüğüne işaret eden Doğu Perinçek, "HDP saldırısı erken seçim senaryosuyla örtüşüyor. 'İktidar ve devlet vatandaşın canını koruyamıyor' algısı yaratmak isteniyor. Eski gladyo şefi 'suikastler olacak' dedi. Erken seçim isteyen ABD." diye konuştu.

 

YARGITAY'IN 'BALYOZ' KARARI

Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin, Balyoz Planı davasında, Çetin Doğan, İhsan Balabanlı, Behzat Balta, Mehmet Kaya Varol, Metin Yavuz Yalçın, Erdal Akyazan ve Emin Küçükkılıç'a verilen beraat kararını bozmasına ilişkin "HDP saldırısıyla birlikte ele almak lazım. O niçin yapıldıysa bu da onun için yapıldı. Erken seçim senaryosunun adımı. Yargıçları uyarıyorum alet olmasınlar" şeklinde değerlendirdi.

Kaynak: Aydınlık

Haber Global Müzakere Vatan Partisi Doğu Perinçek Katil Devlet Deniz Poyraz İzmir İzmir Haber HDP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER