Sağlık
Giriş Tarihi : 07-06-2024 21:26

Burun Estetiği ile Hayallerinizdeki Buruna Kavuşun

Burun estetiği, burun şeklinin ve burun içerisindeki kemik ve kıkırdak yapılarında değişiklik yapılması ile gerçekleşen bir ameliyattır.

Burun Estetiği ile Hayallerinizdeki Buruna Kavuşun

Bazı kişiler, estetik ya da sağlık açısından burun şeklinden rahatsız olmaktadır. Burun genetik ya da dış etkenlere göre şekil bozukluğu yaşayabilmektedir. Bunun yanı sıra burun içerisindeki bazı etkenler, nefes alışverişi zorlaştırabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin tedavisi için burun estetiği yapılmaktadır. Bu ameliyat ile hem burunun şekli hem de nefes alışverişi engelleyen durumları düzeltilmektedir.

Oldukça yaygın olarak kullanılan burun estetiği, günümüzde neredeyse birçok kişi tarafından tercih edilen bir işlemdir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, burun şeklinin ve burun içerisindeki kemik ve kıkırdak yapılarında değişiklik yapılması ile gerçekleşen bir ameliyattır. Bu işlem, estetik ameliyatlar içerisinde en sık uygulananlardan biridir. Burun bölgesinde genetik nedenlerden dolayı olan, sonradan oluşan ya da travmalara bağlı olarak meydana gelen bozuklukların düzeltilmesi için yapılan bir işlemdir. Şekil bozuklukları bazı durumlarda yalnızca estetik açıdan değil, sağlık açısından da sorunlar yaratabilmektedir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği, açık ya da kapalı olmak üzere iki farklı çeşitte yapılır. Açık teknik, ciddi burun ucu sorunlarında ve ileri derece kemik eğriliği olan durumlarda kullanılır. Bu tekniğin en önemli avantajı ise direkt olarak görüş alanında yapılabilmesidir. Açık teknik ile yapılan burun estetiği ile burun içerisinde bulunan tüm kemik ve kıkırdak yapıları gözükmektedir.

Bir diğer yöntem ise kapalı tekniktir. Bu tekniğe, izsiz burun ameliyatı da denmektedir. Genel olarak burnun küçülmesi, burun sırtındaki tümseklerin giderilmesi için kullanılmaktadır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Hem solunum açısından sorunu olan hem de burnunun görüntüsünden estetik olarak rahatsız olan herkes burun estetiği ameliyatı olabilmektedir. İşlem için karar verilirken ön muayene yapılır ve hastanın ameliyattan beklentileri öğrenilir. Bu değerlendirmeler sonrasında ameliyata engel olacak durumların olup olmadığı belirlenir.

Genellikle burnunun şeklinden memnun olmayan kişilerin kullandığı bir işlem olan burun estetiği, dünya genelinde oldukça fazla kullanılan bir cerrahi işlemdir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun ameliyatı, geri dönüşü olmayan estetik bir işlemdir. Bu nedenle kişilerin bu işleme başlamadan önce yaptırmak istediğinden emin olması ve burun şeklini iyi belirlemesi gerekir. Burun, nefes almanın yanı sıra birçok fonksiyonel özelliğe sahiptir. Bu nedenle burun estetiği için iyi bir hekimden hizmet aldığınıza emin olmalısınız.

Burun estetiği oldukça hassas ve önemli bir ameliyat türüdür. Bu nedenle hekiminizden detaylı bilgiler almak sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyat sürecini ve ameliyat sonrasını olumsuz etkileyen en önemli davranışlardan biride sigara kullanımıdır. Sigara dumanı, hem iyileşme sürecini yavaşlatmaktadır hem de içeriğindeki nikotin ile damarların kasılmasına neden olarak dokuya gelen oksijen ve kan desteğinin azalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ameliyat öncesinde ve sonrasında tütün kullanımına ara verilmelidir.

Bunun yanı sıra ameliyat bölgesini darbelerden korumanız gerekir. Çok sıcak havalarda burun bölgenizi güneşe maruz bırakarak dışarı çıkmamalısınız.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatının fiyatları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bunun yanı sıra burun estetiği fiyatları, birçok duruma ve birçok noktaya bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

İlk etken yapılacak olan işlemin detaylarıdır. İşlemin nasıl detaylar ile yapılacağı ve ne tür bir işlem olacağına göre burun estetiği fiyatları değişmektedir. Bu nedenle işlemin nasıl yapılacağı önemlidir.

Ayrıca seçeceğiniz hastane ve doktor seçimi de oldukça önemlidir. Hastanelere ve hekimlere göre burun estetiği fiyatları değişmektedir. Hastanelere göre fiyat tarifeleri değişiklik göstermektedir.

https://www.ekremkeskin.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

adminadmin