Samsun Haber
Giriş Tarihi : 10-12-2022 12:50   Güncelleme : 13-12-2022 11:07

Bütünleme Sınav Sonuçlarına Müdahale Mi Ediyor!

OMÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dünyada örneği görülmemiş bir uygulama ile İç Hastalıkları Diploması olamayan fizik tedavi uzmanını iç hastalıkları profesörü ilan etmesi üzerinden çok uzun zaman geçmeden OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk hakkında da yeni bir usulsüzlük iddiaları ortaya çıktı.

Bütünleme Sınav Sonuçlarına Müdahale Mi Ediyor!

 

OMÜ Tıp Fakültesi Akademik Kurulunda OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk’un 8 Aralık 2022 tarihinde yapılan yayınlanan bütünleme sınav sonuçlarını sistemden kaldırdığı ve bazı öğrencilerin notlarını arttırdığı hatta başarısız öğrencilerin yüksek puanlar ile kaldıkları sınavdan geçirdiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Olayın görgü şahidi Prof. Dr. Ayhan Bozkurt’un Dekan Çokluk’a sitemleriyle beraber, “Bunu nasıl yaparsınız?” şeklindeki sorusu ile ortaya çıkan iddianın ardından tartışma büyüyerek, Prof. Dr. Ömer Böke ile Dekan Prof. Dr. Cengiz Çokluk arasında gerginlikler sebep oldu.

Araştırma Üniversitesi olabilmek için her yolu mübah gören bu yaklaşımı nedeniyle, Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinin ve öğrencilerinin hiçbirinin Prof Dr Cengiz Çokluk’a güvenmediği belirtiliyor.

Özellikle kurullarda kadın öğretim üyelerine ciddiyetsiz davranan ve Doç. Dr. Özlem Terzi’ye karşı olan umursamaz tutumu ile çok eleştiri alan Dekan Prof. Dr. Cengiz Çokluk’un, ayrıca başarılı bir kadın akademisyene de ciddi mobbing yaptığı ve şikâyet edildiği de gelen iddialar arasında.

Recep YAZGANRecep YAZGAN