Bütünleme Sınav Sonuçlarına Müdahale Mi Ediyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bütünleme Sınav Sonuçlarına Müdahale Mi Ediyor!
10.12.2022 12:50:38

 

Bütünleme Sınav Sonuçlarına Müdahale Mi Ediyor!

OMÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dünyada örneği görülmemiş bir uygulama ile İç Hastalıkları Diploması olamayan fizik tedavi uzmanını iç hastalıkları profesörü ilan etmesi üzerinden çok uzun zaman geçmeden OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk hakkında da yeni bir usulsüzlük iddiaları ortaya çıktı.

 

OMÜ Tıp Fakültesi Akademik Kurulunda OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk’un 8 Aralık 2022 tarihinde yapılan yayınlanan bütünleme sınav sonuçlarını sistemden kaldırdığı ve bazı öğrencilerin notlarını arttırdığı hatta başarısız öğrencilerin yüksek puanlar ile kaldıkları sınavdan geçirdiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Olayın görgü şahidi Prof. Dr. Ayhan Bozkurt’un Dekan Çokluk’a sitemleriyle beraber, “Bunu nasıl yaparsınız?” şeklindeki sorusu ile ortaya çıkan iddianın ardından tartışma büyüyerek, Prof. Dr. Ömer Böke ile Dekan Prof. Dr. Cengiz Çokluk arasında gerginlikler sebep oldu.

Araştırma Üniversitesi olabilmek için her yolu mübah gören bu yaklaşımı nedeniyle, Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinin ve öğrencilerinin hiçbirinin Prof Dr Cengiz Çokluk’a güvenmediği belirtiliyor.

Özellikle kurullarda kadın öğretim üyelerine ciddiyetsiz davranan ve Doç. Dr. Özlem Terzi’ye karşı olan umursamaz tutumu ile çok eleştiri alan Dekan Prof. Dr. Cengiz Çokluk’un, ayrıca başarılı bir kadın akademisyene de ciddi mobbing yaptığı ve şikâyet edildiği de gelen iddialar arasında.

Bütünleme Sınav Sonuçlarına Müdahale Mi Ediyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Seviye Düştü     0000-00-00 Küfür edilmesine göz yumuldu. Bırakın göz yumulmasına bir de ödüllendirildi. Birilerine küfür edilmesi serbest mi? Birilerinin darp edilmesi serbest mi? Ama inşallah hesapları sorulacak. Az kaldı.
Bir Hoca     0000-00-00 Tıp Fakültesinde seviye nerelere düşmüş. Çok başarılısınız. Gururlanın. Artık daha fazla uzatmayın lütfen
Araya Kaynamasın     0000-00-00 Araya kaynamasın. şimdi sınıfta kalanlar geçenlerden daha yüksek not almış öyle mi?
Bir Akademisyen     0000-00-00 Kişisel sorunlar nedeniyle Üniversitemiz kirlenmesin
Öğretim Üyesi     0000-00-00 O gün o akademik kurulda laf olsun torba dolsun diye bu iddialar gündeme geldi. Sırf iki kelam etmek için konuştular. Böyle mi inanalım? Böyle bir olay soruşturulmasın. Üzerinde durulmasın. Olan olduğu ile kalsın. Öyle mi whatsapp grubu kahramanları.
Öğretim üyesi     0000-00-00 Bu olaylar durduk yere çıktı. Hiç kimse başka bir kimseye bir şey yapmıyordu. Haksızlık olmadı. Hakaret olmadı. Hak gaspı olmadı. Kimseye Mobbing yapılmadı. Hiç kimse hiç bir kimseyi üzmedi. Kesinlikle bir çıkar çatışması olmadı.
Omü ye ihanet     0000-00-00 Umarım bunlar gerçek degildir. Hiçbir suç cezasız kalmaz.
Öğretim Üyesi     0000-00-00 Ayhan Bilgici ve Meltem Ceyhan Bilgici doludizgin. Dertleri niye haber oldu. Bu nasıl bir düşünce tarzı. Niye usulsüzlük yapılıyor bunun önemi yok.
İfşa     0000-00-00 Dekan Yardımcısı Ahmet Tevfik Sunter bu haber hakkında tıp fakültesi öğretim üyeleri Whatsapp grubunda olur olmadık şeyler söylüyor. Ama usulsüzlükleri önemli bulmuyor. Tüm Akademik Kurulda bittiniz o gün. Size duyulan güven sıfır. Önce şu usulsüzlüklerine bir bak
Ondokuz Mayıs Üniversitesi     0000-00-00 Whatsapp grubunda öğretim üyesinin dediği gibi dekan yardımcısı Ahmet Tevfik Sunter bu haberler nasıl duyulur derdindeler. Daha yeni yapılan ankette pek çok öğretim üyesi diyor ki "öğrenciler inşallah bizi şikayet etmez". Yalan mı Ahmet Tevfik Sunter?
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri