Canik Hayvan Severler Derneği Can Dostları Sahiplendiriyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Hayvan Severler Derneği Can Dostları Sahiplendiriyor
08.02.2021 10:08:27

 

Canik Hayvan Severler Derneği Can Dostları Sahiplendiriyor

Canik Hayvan Severler Derneği, sokak hayvanlarını belge karşılığı sahiplendirerek can dostlarına yeni yuvalar kazandırıyor.

Yaklaşık 500'e yakın sokak hayvanını besleyen Canik Hayvan Severler Derneği, yaptığı onlarca kulübe ve barınakla sokak hayvanlarına daha iyi şartlarda hizmet etmeye çalışıyor. Derneğin gönüllü yönetimi ve üyeleriyle birlikte her gün en az 100 kilo mama dağıtımı yaptıklarını belirten Dernek Yöneticisi Serdar Yener, "Ayrıca yavru can dostlarımızı belge karşılığında sahiplendiriyoruz. Sahiplendirdiğimiz yavruları sık sık kontrol ediyoruz. Amacımız sokak hayvanlarımızın daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamak" dedi.

 

'DUYARLI OLMALIYIZ'

Yener ayrıca, "Biz bu hayvanları sokakta görmek istemiyoruz anlayışının doğru olmadığını ifade etmek isterim. Onlar da nihayetinde bir canlıdır. Bizlere düşen de onların sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleridir. Bu konuda vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya, daha bilinçli ve şuurlu olmaya hazırlamak üzere yaptığımız çalışmalardır bunlarda. İnşallah gelecekte çok daha fazla vatandaşımız bilinçli şekilde bu sürece katkı koyacaklardır. Duyarlı davranışları için yavru köpeklerimizi sahiplenen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Canik Hayvan Severler Derneği sokak hayvanları canik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER