Çizgi Roman Okulu Sergisi Tuzla'da Açıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çizgi Roman Okulu Sergisi Tuzla'da Açıldı
13.09.2022 16:48:27

 

Çizgi Roman Okulu Sergisi Tuzla'da Açıldı

Beşinci yılına ulaşan Türkiye'nin ilk ve tek çizgi roman okulu Tuzla Rumeli Kültür Merkezi'nde 2021-2022 öğretim yılı sergisini açtı.

Serginin açılışını Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Dr. Turgut Özcan yaptı. Özcan sergiyi gezerek eserleri bulunan öğrencileri tebrik etti.

Fehmi Demirbağ yönetimindeki Çizgi Roman Okulu sergisinde 6 yaşından 62 yaşına kadar onlarca öğrencinin eseri yer alıyor.

Yarının çizgi romancilarini yetiştirdiklerini söyleyen Çizgi Roman Okulu kurucusu ve eğitmeni Fehmi Demirbağ, gençlerimizin sanatın her dalında olamalarini istediklerini, özellikle yazma ve çizim sanatlarını bir araya getiren çizgi roman eğitimi ile aynı zamanda sinema sanatının da temel çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yabancı çizgi romanların ağırlığının Türkiye'de çok hissedildiğine değinen Demirbağ, kendi kültürümüzden beslenen, kendi kahramanlarımızın yer aldığı eserlerin ortaya çıkarılmasının kültürümüzün korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Sergide tamamı renkli yüzden fazla eser yer alıyor.

Sergi 18 Eylül tarihine kadar Tuzla Rumeli Kültür Merkezi'nde ziyaret edilebilir.

Çizgi Roman Okulu Sergisi Tuzla'da Açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri