Çocuklarla Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Bisiklet Tehlikesi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çocuklarla Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Bisiklet Tehlikesi!
10.09.2020 14:01:20

 

Çocuklarla Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Bisiklet Tehlikesi!

Evet; bu Korona vatandaşlarımıza musallat oldu olalı; zamanında açılması gereken okullar maalesef açılamadı zirâ, tüm dünyada bu Kovid-19 virüs salgnı; binlerce can aldı ve almaya da devam ediyor !

Bu arada; sadece büyükleri değil, bu korona maalesef küçük ve okul çağındaki çocukları da olumsuz etkiliyor hatta bu salgından hayatlarını kaybeden çocuklar da var.

Bu kadar bizlere yakın ve  ölümcül bir salgın varken; maalesef bir o kadar da vatandaşlarımızda ne maskeye ne mesafeye ve ne de hijyene uyuluyor. Çoğu insan, sanki virüs gitmiş, bitmiş de eski günleri yâdedelim gibi bir düşünce içersinde !

Elbette ki; çok yanlış davranış bunlar. Önlem almadan; kurallara uymadan bu salgını yenebileceğini sananlar, büyük bir yanılgı içersindedirler. Bunun bedelini sonra çok fena öderiz ama o zamanda iş işten geçmiş olur !

Bir diğer konu ise; yazımın başlangıcında, giriş kısmında da sözünü ettiğim; çocuklarımız, okulları ve uzaktan ve yüz-yüze eğitim ! Okullar devamlı pandemi nedeniyle tehir ediliyorki bu çok doğru bir karar bence zirâ; tehlike küçük- büyük demeden kapıda bizi bekliyor.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER