Çok Komiksin Mustafa Yurt!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çok Komiksin Mustafa Yurt!
06.09.2021 15:40:16

 

Çok Komiksin Mustafa Yurt!

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yıllık personel bütçe giderlerini aştığını öne sürerek “Kamu zararı olmuştur. Başkan kanun gereği kendisi karşılamak zorundadır” dedi.

Yurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN EN MÜHİM İCRAATI OLAN PERSONEL TAYİN VE SÜRGÜN HAREKETLERİ, GECE GÜNDÜZ DEMEDEN TAM GAZ DEVAM EDİYOR…” dedikten sonra,

“…Yıl içerisinde aylık ve ücretlerde beklenmedik bir artışın meydana gelmesi sonucunda personel giderlerinin söz konusu oranları aşması durumunda, cari yıl ve izleyen yıllarda personel giderleri bu oranların altına ininceye kadar yeni personel alımı yapılamaz.

Yeni personel alımı nedeniyle bu oranın aşılması sebebiyle oluşacak kamu zararı, zararın oluştuğu tarihten itibaren hesaplanacak kanunî faiziyle birlikte belediye başkanından tahsil edilir” diye yazdı.

SAMSUN’UN PARALARINI DAĞA TAŞA SAVURMUŞTU

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Samsun’un Ayvacık İlçesinde bulunan Suat Uğurlu Barajına 470 metre yakınında baraj gövdesini tehlikeye atarak açacağı taş ocağına olur alabilmek için Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne hazırlattığı rapora sahte imza atarak Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne veren dönemin Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, durumu kurtarmak ve kendini aklamak için “imzamı taklit ederek sahte rapor hazırladılar” yalanına başvurmuştu.

DEVLETİN ÜNİVERSİTESİNİ VE DEVLETİN KURUMUNA SAHTE BELGE VERMİŞTİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun’un Ayvacık İlçesinde bulunan Suat Uğurlu Barajına 470 metre yakınında taş ocağı açılabilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü tarafından istenen, “Samsun İli Çarşamba İlçesi Ordubaşı Mahallesi Mevkiinde işletilmesi planlanan II-A Grup 3343078 Erişim numaralı Bazalt hammadde sahasındaki kaya kütlelerinin parçalanması için çevrede bulunan Suat Uğurlu Barajı Bent gövdesi ve çevre yapı birimlerine zarar vermeyecek patlamalı kazı tasarım Projesi, Vibrasyon ölçümlerinin yapılması ve ölçüm verileri sonucunda patlatma paterni oluşturulması için Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanlığına hazırlattığı sismik ölçüm ve akredite edilen değerlendirme raporunu rapor hazırlanmadan elde ederek hazırlayanların sahte imzalarını attı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü tarafından istenen sismik ölçüm ve akredite edilen değerlendirme raporunu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü öğretim görevlileri Yrd. Doç. Dr. Ferdi Cihangir, Prof. Dr. Ayhan Kesimal ve Doç. Dr. Bayram Erçıkdı’ya hazırlatmak üzere adı geçen öğretim görevlilerini Samsun İli Çarşamba İlçesi Ordubaşı Mahallesi Mevkiinde araştırma yaptırarak bir rapor hazırlamasını istedi.

Öğretim Görevlilerinin Karadeniz Teknik Üniversitesi Döner Sermaye Projesi olarak hazırladığı raporu henüz tamamlanmadan ve proje sorumluları tarafından imzalanmadan ham haldeyken ele geçiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, raporun sonuç kısmını değiştirerek ve sahte imza atarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne verdi.

SONRA NE OLDU?

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt’un 08.06. 2017 tarihli üst yazısı ve sahte imzalar ile verdiği 07.06.2017 tarihli raporun sahte oldu DSİ yetkilileri tarafından fark edilerek raporu hazırlayan proje sorumlularına durum bildirildi.

 

Proje sorumluları raporun henüz tamamlanmadığını, imzalanmadığı ve üzerinde çalışıldığını belirterek, DSİ’ye verilen rapordaki imzaların kendilerine ait olmadığını ifade ettiler.

Bunun üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sahte imzalı rapor hakkında hukuki işlem yapmak yerine yetkilerini aşarak Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden raporun orijinalini getirmeleri için süre verdiler.

GERÇEK RAPOR GELDİ AMA

Mustafa Yurt imzasıyla 08.06.2017 tarihinde verilen sahte rapordan tam 4 gün sonra gerçek rapor geldi.

Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’nün Samsun Büyükşehir Belediyesine yazdığı olur yazısında Mustafa Yurt’un 08.06.2017 tarihli rapor teslim tarihine atıf yapılıyor olmasına rağmen gerçek raporun hazırlanma tarihi proje sorumlusu öğretim görevlileri tarafından 12.06.2017 olarak raporun sonunda belirtilmiş.

GERÇEK NASIL ORTAYA ÇIKTI

Elektronik Yazışma sistemine 08.06.2017 tarihinde giren sahte rapor gerçek raporun geldiği tarihte yenisiyle değiştirildi ancak sisteme giren üst yazıyı değiştirmeye kimse cesaret edemedi.

Böylece 08.06.2017 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne verilen raporun tarihi sistemde 12.06.2017 olarak görünmeye başladı.

TAŞ OCAĞI OLURU İSE SAHTE RAPORA GÖRE ALINMIŞ OLDU

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt Samsun’un paralarını dağa taşa savurdu!

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt’un ısrarla ve inatla, Samsun Ayvacık, Suat Uğurlu Barajına 480 metre yakında açtığı Dinamitli Patlatmalı Taş Ocağı girişimi tam bir fiyaskoyla sonuçlandı.

Yurt’un Baraj gövdesine vereceği zarardan dolayı, Samsun Çevre İl Müdürlüğü ve Samsun Devlet Su İşleri İl Müdürlüğü mühendisleri tarafından imzalanmaktan imtina edildiği için resmi kurumları sahte imzalarla aldatarak açılmasında inat ettiği  Ayvacık Suat Uğurlu Baraj Gövdesine 480 Metre yakınındaki Dinamitli Patlatmalı Taş ocağından istenilen nitelik ve kalitede malzeme çıkmadı.

Taş Ocağından çıkan malzeme, asfalt yol yapımında, inşaat ve kaplama malzemesi olarak kullanılamayacak kadar kalitesiz olduğu için yapılan masraflar, evrakta sahtecilik faaliyeti ve zaman olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi ve dolayısıyla Samsun zarara uğratılmış oldu.

Yapılan masrafların karşılığı alınamadığı için yüklenici firma da zarara uğratılmış oldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt’un açmak için Samsun Çevre İl Müdürlüğü, Samsun Devlet Su İşleri İl Müdürlüğü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni sahte evraklarla aldattığı haberimizin ardından hakkında soruşturma başlatmak yerine Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından emekliye sevk edilerek kurtarılmıştı.

Çok Komiksin Mustafa Yurt!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER