Çöktü üstümüze bir kara duman!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çöktü üstümüze bir kara duman!
07.08.2021 09:56:04

 

Çöktü üstümüze bir kara duman!

Işık belli değil, loş belli değil ...

Manavgat’ta başlayan yangınlarla içimiz yanarken Adana, Mersin, Osmaniye, Kayseri, Kütahya, İzmir, Kocaeli, Marmaris, Kozan, Didim son olarak Bodrum Güvercinlik’e kadar gelindi.

Bu yangınlar küresel ısınmanın getirdiği bir felaketin yanında eski Orman Genel Müdürü Abdurrahman Sağkaya orman yangınlarının bilinçli ve planlı bir şekilde çıkarıldığına dikkat çekerek, “Üst akıl her şeyi hesaplamış. On günlük meteoroloji raporlarını incelemişler. Rüzgârın yönüne, nem oranına, yağmur durumuna bakmışlar” ifadelerini de hiç bir şekilde yabana atmamak, bizzat ciddi ciddi düşünmek gerekir.

Gözümüzü dört açalım. Devlet yetkililerimiz önlemleri arttırmıştır ama bizim de çok dikkatli olup ve en ufak detaya, sanal dünyadaki  gerçekten uzak, provakatif, yazılı ve görsel paylaşımlar konusunda da çok ama çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Biliyoruz ki bu ihanetlerin ardı arkası kesilmeyecek...

Bunlar bilinçli planlı eylemler ve ne yazık ki çok acı. İnsanlar, hayvanlar, evler, barklar, geleceğimiz ata, dede mirası yılların birikimi güzelim ormanlar(ımız) bir kıvılcım ile başladı yanıyor ve maalesef bitiyor…

Ciğerlerimiz yanıyor...

Nefes almakta zorlanıyoruz. Bu nasıl bir acımasızlık, bu nasıl vicdansızlık? Bir karıncayı incitmekten bir çiçeği koparmaktan hiç korkmaz mı insan? Lâkin bunu yapanlara herhalde insan demek abes olacak.

Zira yanan  sadece ormanlar değil, içindeki canlılar da yanıyor, insanlar da ölüyor… Ağaç, çiçek, böcek, kuş… Tabiat yok oluyor. Yaşam alanları yok oluyor. Nasıl kıyabiliyorsunuz, nasıl?Yazıklar olsun!

Bir de üstüne vatanını, milletini hiçe sayarak devletini suçlayanlar hiç utanmadan sıkılmadan yalan üstüne yalan söyleyenler var ya, söylenecek ne bir söz ne de yazılacak bir cümle var.

Çok merak ediyorum bu zihniyeti.!

Yağmur yağar devlet suçlu...

Deprem olur devlet suçlu...

Virüs tüm dünyayı sarar yine devlet suçlu...

Canım ülkem cayır cayır yanar devlet suçlu...

Peki, kul azmayınca Allah bela vermezmiş bunu hiç düşünüp kimse kendini sorguluyormu.?

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

emine ipek duman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER