Danışma değildir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Danışma değildir!
24.10.2022 11:55:06

 

Danışma değildir!

Başlıktaki uyarı ve ikaza bir işletmenin vitrininde rastlayınca üstünde düşünmeye başladım. Bu işletme bulvar üzerinde çok işlek bir merkezde olsaydı belki adam her gün bir milyon kişiye cevap vermekten bıktığı için böyle bir şeye başvurmuş diyeceğim ama öyle değil. Burası şehrin dışında kent ormanının girişinde önünden sınırlı sayıda insanın geçtiği bir yer.

Tebessümün ve güler yüzün sadaka olarak kabul edildiği bir dinin temsilcileri olarak bu yozlaşmayı izah edecek kelime bulamıyorum. İnsanlara yardımcı olmanın, hatta yolda insanlara zarar verecek unsurları kaldırmayı imanın 72 şubesinden birisi olarak sayan kültür ve medeniyetten sorulara cevap verilmez noktasına gelmek için bayağı aşama kaydetmek gerekiyor.

Aşınmış ve dejenere olmuş ikili ilişkiler iki sene süren pandemi sürecinde daha da onulmaz yaraların açılmasına sebep olmuştur. Zaten pamuk ipliğine bağlı olan erdem ve fazilet değerleri yerini;  çıkar, menfaat, fırsat, nemelazımcılık, bencillik ve egoizmin zirve yaptığı bir sürece bırakmıştır. Yaşadığımız eve kapanma sürecinde normalde dine dönüş, ibadete sarılış, tefekkür ve tevekkül ile geçmesi gerekirken bunun tam tersi olmuştur. Bu süreçten sağlam çıkan insanoğlu adeta iki senede kaybettiklerini kısa zamanda yerine koymak ve telafi etmek adına bir canavara dönüşmüştür. Açgözlülüğü ve doymaz nefsi ile her şeye materyalist olarak bakmış ve hep daha fazlasını talep etmiştir.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Danışma değildir!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri