Samsun Haber
Giriş Tarihi : 15-09-2023 12:20   Güncelleme : 15-09-2023 12:20

Demirtaş Yeniden Refah’tan Aday Olacak!

İYİ Parti’nden İlkadım Belediye Başkan Adayı olarak AK Parti İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u büyük farkla mağlup ederek başkanlık koltuğuna oturan Necattin Demirtaş’ın bu sefer de Yeniden Refah Partisi’nden Belediye Başkan Adayı olacağı konuşuyor.

Demirtaş Yeniden Refah’tan Aday Olacak!

Demirtaş’ın İYİ Parti’den aday olabilmesinin zorlaşmasıyla beraber, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy’un Demirtaş yerine yeni bir aday arayışına başladığı ve hatta bir kadın doğumcu doktor ile prensipte anlaştığı iddia edilirken, MHP Samsun İl Başkanlığı’nın da Demirtaş’ın MHP’ye geçmesine sıcak bakmaması yeni parti arayışını hızlandırdı.

Bütün bu gelşimeler, İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş’ın yeni parti arayışını Yeniden Refah Partisi’nde noktalayacağına işaret ederken, YRP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Koordinatörü Suat Kılıç’ın Samsun siyasetini yeniden dizayn edebilmek için gece gündüz kulis yaptığı belirtiliyor.

Kılıç’ın Ladik Belediye Başkanı Adnan Topal’dan sonra İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a da kanca attığı, ikilinin Ankara’da görüştükleri gelen bilgiler arasında.

Recep YAZGANRecep YAZGAN