Depresyon bazen mutlulukla gelir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Depresyon bazen mutlulukla gelir!
11.10.2022 15:45:50

 

Depresyon bazen mutlulukla gelir!

11 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla depresyon hakkında bilgiler paylaşan Liv Hospital Samsun Psikiyatri Kliniği’nden Uzm. Dr. Arda Kazım Demirkan, “Mutsuzluğun, depresyonun bir parçası olup olmadığını belirlemek önemlidir çünkü tedavi gerekip gerekmediğine karar vermemizi belirler” dedi.

Depresyon konusunda açıklamalarda bulunan Liv Hospital Samsun Psikiyatri Kliniği’nden Uzm. Dr. Arda Kazım Demirkan, “Depresyon bazen sadece mutsuzluk ile seyreder bazen de hem mutsuzluk hem de kaygılı bir ruh haliyle birlikte kişinin düşüncesinde, konuşmasında, hareketlerinde ve fizyolojik işlevlerinde bir yavaşlamanın olduğu ve bunlarla birlikte değersizlik, isteksizlik, yetersizlik, karamsarlık hislerinin eşlik ettiği bir sendromdur” diye konuştu.

Mutsuzluğun depresyonun bir parçası olup olmadığı önemli

Konuşma dilinde, 'mutsuz, karamsar' hissettiğimizde kendimizi 'depresyondayım' diyerek ifade ettiğimizi söyleyen Uzm. Dr. Arda Kazım Demirkan, “Mutsuzluk, depresyonun bir parçası olabileceği gibi daha sık olarak günlük yaşam olaylarının getirdiği geçici bir duygu olabilir. Mutsuzluğun, depresyonun bir parçası olup olmadığını belirlemek önemlidir çünkü tedavi gerekip gerekmediğine karar vermemizi belirler” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Depresyon bazen mutlulukla gelir!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
FARUK PEK     2022-10-11 20 yıldır depresyondayım neresi mutlulukmuş
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri