Deri Prick - Alerji Testi Nedir?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Deri Prick - Alerji Testi Nedir?
20.12.2022 12:27:37

 

Deri Prick - Alerji Testi Nedir?

Büyük Anadolu Hastaneleri Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Serpil Eladağ Yurt, Deri Prick (Alerji) Testi ile kişinin solumuş veya dokunmuş olduğu bir nesnenin kendisinde oluşturduğu alerjik durumları tespit edilebileceğini söyledi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Serpil Eladağ Yurt, Deri Prick (Alerji) Testi hakkında bilgiler verdi.

Büyük Anadolu Hastaneleri Göğüs Hastalıkları Uzm.Dr. Serpil Eladağ Yurt, Yetişkin Alerji Testi olarakta bilinen Deri Prick (Alerji) testinin kişide alerjik olarak ortaya çıkan herhangi bir maddeyi tespit etmek amaçlı yapıldığını belirterek, alerji deri testlerinde kişinin solumuş veya dokunmuş olduğu bir nesnenin kendisinde yaratmış olduğu alerjik durumları tespit edebilmek amacıyla yapıldığını dile getirdi.

NEYE ALERJİNİZ VARSA ORTAYA ÇIKIYOR

Uzm.Dr. Serpil Eladağ Yurt sözlerine şöyle devam etti: "Alerjik hastalıklarda neye karşı alerji olunduğunun tespiti için Deri Prick ( Alerji) testleri bulunmaktadır. Deri testi ile  solunum paneli, gıda paneli şeklinde hastalara cilt testi yapılarak neye karşı alerji olunduğunun tespiti yapılmaktadır. Çok yoğun alerjisi olanlarda desensitizasyon için, aşılama için yönlendirme yada ilaç kontrolü ile en azından sıkıntıların giderilmesi yapılmaktadır." dedi. 

 

Deri Prick - Alerji Testi Nedir?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri