Devrim kanunları topyekûn kaldırılsın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Devrim kanunları topyekûn kaldırılsın!
04.10.2022 15:08:31

 

Devrim kanunları topyekûn kaldırılsın!

​Kılıçdaroğlu’nun teklifi “genç Kemalistleri” kudurttu! Bu memlekette meşruiyet dairesinin merkezinde İslâm olduğunu bir türlü idrak edemeyen Kemalistler, Kılıçdaroğlu’nu Truva atı olmakla suçladı.

Halihazırda başörtüsü sorunu olmadığını belirten Kemalistler, “biz başörtüsünün tamamen yasaklanmasını beklerken, sen kanuni güvence altına alınmasından bahsediyorsun” diye Kılıçdaroğlu’na çattı.

Hak ve halk düşmanlığı ile nam salmış CHP'nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan bir video yayınladı.

Kılıçdaroğlu “bazı şeyler yürek ister o yürek benim yol arkadaşlarımda var” açıklamasında şunları ifade etti:

"Helalleşme, aslında tam da bu. Halkımız birbirine düşürülmekten yorgun düştü. Kutuplaştırdılar, ayrıştırdılar, kamplaştırdılar. Adeta düşmanlaştırdılar. Oysa, devlet yaraları kapatacak ki, millet olarak dünya ile rekabete odaklanalım, büyüyelim, gelişelim.

Gelecekte gençlerimiz bu sorunlarla boğuşmasın, daha fazla enerji kaybetmesin, kimsenin kalbi kırılmasın, kimsenin gönlünde bir yara açılmasın diye bazen oy kaybetmeyi bile göze almak gerekiyor.

Özetle bu yol, yürek istiyor. Siyaseten büyük yürek istiyor. Türkiye'yi barıştırma yolu zor ve engebeli bir yol. Ve bu yolda hep beraber yürümek zorundayız. Bu yaralardan biri de başörtüsü mevzusu. Burada bizim de yanlışlarımız oldu geçmişte. Ama değişmeyi, öğrenmeyi bildik. Şimdi bir sonraki aşamaya geçme zamanı.

Bu meseleyi toplum olarak aşma, geride bırakma zamanı. Konuyu, devlet ciddiyetiyle çözme ve siyasetçilerin iki dudağı arasından çıkarma zamanı. Evrensel hukuk ilkeleriyle uyum içinde bir kanuni çerçeve oluşturduk. Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tümüyle çıkartacağız.

Yarın itibariyle bu yarayı sonsuza kadar kapatacak adımı atıyoruz. Kanun teklifimizi, grup toplantısından hemen sonra, TBMM'ye sunacağız. CHP Grubu, eksiksiz, amasız, fakatsız ve yüreklice bu kanunun arkasında duracaktır.

Saray'ın da samimiyet turnusolu bu. Bakalım onların tutumu ne olacak. Türkiye'nin yaralarını bir bir kapatma konusunda yol arkadaşlarım benimle. Türkiye'nin birçok kanayan yarasını kapatma konusunda da biz daha cesur olacağız. Bundan en ufak bir şüphem yok..."

GENÇ KEMALİSTLER RAHATSIZ!

Kılıçdaroğlu’nun bu teklifi “genç Kemalistleri” kudurttu! Bu memlekette meşruiyet dairesinin merkezinde İslâm olduğunu bir türlü idrak edemeyen Kemalistler, Kılıçdaroğlu’nu Truva atı olmakla suçladı. Halihazırda başörtüsü sorunu olmadığını belirten Kemalistler, “biz başörtüsünün tamamen yasaklanmasını beklerken, sen kanuni güvence altına alınmasından bahsediyorsun” diye Kılıçdaroğlu’na çattı.

Biz Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz!

Meşruiyet dairesinin merkezinde İslâm olan memleketimizde, Kılıçdaroğlu da zannediyoruz o daireye yanaşmak için cesur bir davranışta bulunmuş. Cesaretinden dolayı Kılıçdaroğlu’nu tebrik ediyor, bu meseledeki çıkışını destekliyor ve Kılıçdaroğlu’nun samimiyetini de gösterecek kökünden bir çözüm teklifi sunuyoruz.

Türkiye’de bugüne kadar Müslümanların önüne çıkan tüm engellerin hukukî dayanağı olan “devrim kanunları” topyekûn kaldırılsın! Yarın Kılıçdaroğlu’nun sunmuş olduğu teklif, AK Parti ve MHP başta olmak üzere tüm partiler tarafından reddedilmesin, artırılsın ve işi kökten çözecek yasakçı “devrim kanunları”nın kaldırılması teklifi sunulsun! Biz de görelim bakalım, Kılıçdaroğlu ne kadar samimi?

Kaynak: barandergisi.net

Devrim kanunları topyekûn kaldırılsın!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sedat hasil     0000-00-00 Devrim kanunlarindan rahatsiz olanlar yapacagi kanun ingilIz kraliuwt ailesinin olur hadin ordan
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri