Erdoğan Merkel'i Yine Uyardı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan Merkel'i Yine Uyardı
17.09.2020 14:36:47

 

Erdoğan Merkel'i Yine Uyardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans yöntemiyle görüştü.

Erdoğan görüşmede, Doğu Akdeniz konusunda hakkaniyet temelli bir yaklaşım olduğu müddetçe anlaşmazlıkların müzakereyle çözülebileceğini belirtti.

 

AVRUPA DEVLETLERİ DOĞU AKDENİZ KONUSUNDA TUTARLI OLMALI

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Almanya ilişkileri ve bölgesel gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz konusunda yapıcı ve hakkaniyet temelli bir yaklaşım olduğu müddetçe anlaşmazlıkların müzakere ve uzlaşma ile çözülebileceğini ifade etti.

Avrupa devletlerinin Doğu Akdeniz meselesinde adil ve tutarlı olmaları gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin hakları hususunda sonuna kadar kararlı ve aktif politika uygulamayı sürdüreceklerini vurguladı.

Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da yer aldı.

 

MERKEL YUNANİSTAN'A DESTEK VERMİŞTİ

Öte yandan Almanya Başbakanı Angela Merkel, geçtiğimiz günlerde, Avrupa Birliği'nin Doğu Akdeniz krizinde Yunanistan'a destek vermekle yükümlü olduğunu söylemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan Almanya Başbakanı Angela Merkel video konferans Türkiye-Almanya Doğu Akdeniz Almanya Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER