Samsun Haber
Giriş Tarihi : 08-02-2024 17:31

Erdoğan Samsun’a Yine Erken Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Şubat'ta Samsun'a geliyor.

Erdoğan Samsun’a Yine Erken Geliyor

Cumhurbaşkanı’nın önceki seçim zamanlarında olduğu gibi erkenden tarihte Samsun’a gelmesi AK Parti’de tedirginlik meydana getirdi.

31 Mart yerel seçimleri hazırlıkları kapsamında 15 Şubat’ta Samsun’a gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet meydanında düzenlenecek olan mitingde Samsun halkıyla buluşacak.

Erdoğan’ın 15 Şubat gibi erken bir zamanda Samsun’a gelecek olması, seçim çalışmalarına yapacağı etkinin zamanla azalacak olması bakımından partilileri ve adayları tedirgin ediyor.

Bazı partililer Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 31 Mart’a yakın bir zamanda tekrar Samsun’a gelerek, başta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere Ak Parti’nin Samsun’daki bütün ilçe belediye başkan adaylarının seçim çalışmalarına ivme kazandırmasını beklediklerini, erken gelecek olmasının beklenilen etkinin zamanla azalacak olması bakımından seçim sonuçlarına fazla yansımayacağı için endişe verici olduğuna vurgu yapıyor.

Partililer, Cumhurbaşkanı’nın gelmesiyle birlikte Samsun’daki kararsız seçmenleri etkileyerek Ak Parti adaylarının oylarının artış göstermesi ve seçimlerden zafer çıkabilmek olduğu için Erdoğan’ın seçim tarihinin yaklaştığı bir vakitte yeniden Samsun’a gelmesini bekliyor.

adminadmin