Erdoğan Samsun’da Kılıçdaroğlu’nu Topa Tuttu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erdoğan Samsun’da Kılıçdaroğlu’nu Topa Tuttu!
05.05.2023 15:14:47

 

Erdoğan Samsun’da Kılıçdaroğlu’nu Topa Tuttu!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingte çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, AK Parti'nin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde Samsun'u çok sevdiğini, sevdalarının 14 Mayıs akşamı AK Parti'nin balkonunda gerçekleşeceğini söyledi.

Erdoğan'ın muhalefete ve Kemal Kılıçaroğlu'na yönelik, "İktidara gelmenin yolunu milletin iradesi yerine FETÖ'cüler ve bölücülerle işbirliğinde arayanları 14 Mayıs'ta hep birlikte sandığa gömeceğiz" sözleriyse dikkat çekti.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Şu anda Samsun'da caddeler hariç 120 bin kişi var. İşte meydanı görün. Türkiye iradesine ve geleceğine sahip çıkıyor. Gençlerimiz Türkiye Yüzyılı vizyonumuza sahip çıkıyor. Emeklilerimiz, işçilerimiz verdiğimiz mücadeleye sahip çıkıyor. Milletimizin tamamı bu ülke için kurduğumuz hayallere sahip çıkıyor. Cumhur İttifakı olarak zincirleri kıra kıra hep beraber zafere koşuyoruz. 85 milyon olarak emin adımlarla Türkiye Yüzyılı'na gidiyoruz.

"80 YILDA YAPILAMAYAN ESERİ BU ÜLKEYE 21 YILDA KAZANDIRDIK"

14 Mayıs'ta durmak yok yola devam diyor muyuz. 14 Mayıs'ta doğru adımlarla yola devam diyor muyuz? Türkiye Yüzyılı için hemen şimdi diyor muyuz? Samsun'da yeniden tarih yazıyor muyuz? İstiklal harbimizin kıvılcımını ateşleyen Samsun budur. Şehrimize kazandırdığımız eser ve hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum. Bizim ne makam ne koltuk ne unvan gibi bir derdimiz var. Bizim derdimiz milletimize layıkıyla hizmet etmektir. 80 yılda yapılamayan eseri bu ülkeye 21 yılda kazandırdık. 5 milyar 880 milyon lirayı geçen projelerin açılışını yapmıştık. Şehrimize kazandırdığımız eserler hayırlı olmasını diliyorum.

En son 6 ay önce sizlerin misafiri olduğumuzda yatırım bedeli 244 ayrı projenin resmi açılışını yapmıştık. Samsun ile birlikte 81 vilayetimiz için çalışmayı sizler için koşturmayı sürdürüyoruz. Bizim tek amacımız mensubu olmaktan gurur duyduğumuz milletimize layıkı ile hizmet etmektird. 40 yıldır sizlerin huzurundayız. Son 21 yılda neyi başardıysak el birliği gönül birliği ile başardık.

"KALKINMA HAMLELERİ BİZİMLE GERÇEKLEŞTİ"

Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük demokrasi ve kalkınma hamleleri bizimle gerçekleşti. Sağlık sistemini sizlerle beraber bugünkü modern hale getirdik. Avrupa'nın en konforlu yollarını, en büyük havalimanlarını, en yeni hızlı trenlerini ülkemize beraber kazandırdık.

Sahneye çıkmadan önce Samsunsporlu gençlerin isteğini kıramayan Başkan Erdoğan, şampiyonluk şerefine hazırlanan pankarta imza attı.

"BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜN SİYASİ UZANTILARIYLA NE GÖRÜŞTÜN AÇIKLA"

Bay bay Kemal teröristlerle yürüyor, talimatı Kandil'den alıyor. Bunlar Diyarbakır annelerinin o yavrularını dağa kaçıranlar değil mi? Bay bay Kemal bunlarla el ele yürüyor. 14 Mayıs'tan sonra da Cumhur İttifakı'nın iş başında olması bunun için çok önemli.

KILIÇDAROĞLU'NA LGBT TEPKİSİ

14 Mayıs'ta CHP'ye gereken dersi veriyor muyuz? Kale içeriden fethedilir, hanım kardeşlerimin işi çok önemli. Beyler ve gençler, sizler de tüm arkadaşlarınıza ulaşacaksınız. Diyeceksiniz ki 'Bizim bu ülkeye kazandıracak daha çok işimiz var'. Bay Bay Kemal'in ülkemize kazandırdığı bir şey yok. Bizler daha yaşatacak zaferlerin peşindeyiz. Bizi menzile ulaştıracak yol haritasını hazırladık. Aramıza fitne sokmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Gazi Mustafa Kemal'in partisini Cumhuriyet düşmanlarının, LGBT savunucularının, manda ve himaye peşinde koşanların cirit attığı bir yere çevirdi.

"PENSİLVANYA'DA 8 SAAT KİMLERLE KONUŞTU, SÖYLEMİYOR"

Pensilvanya'daki hamburgercide 8 saat kimlerle konuştu, söylemiyor. İHA'dan, SİHA'dan, Anka'dan, KAAN'dan neden rahatsız olduğunu açıklamıyor. Batılı büyükelçilere neler taahhüt ettiklerini çok iyi biliyoruz.

 

"IMF KOMİSERLERİYLE OTEL ODALARINDA GİZLİ PAZARLIKLAR YAPIYORLAR"

Herkesin ayrı telden çaldığı Samsun'a bir hayır gelir mi? IMF komiserleriyle otel odalarında gizli pazarlık yapanlar Türk ekonomisini yönetebilir mi? 14 Mayıs'ta bu maskeli baloya hep beraber son vereceğiz. Samsun'da vatan millet deyip Van'da Selo'ya özgürlük isteyenlerin maskesini 14 Mayıs'ta hep beraber indireceğiz.

Onlar ne yaparsa yapsın biz sadece hizmet ve eser siyaseti yaptık. Yılların altyapı ve üstyapı eksiklerini hep birlikte giderdik."

"14 MAYIS, İKİNCİ MİLLİ İRADE BAYRAMIMIZ, ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN"

Başkan Erdoğan'ın Samsunlulara yönelttiği, "14 Mayıs'ta çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyor muyuz? 14 Mayıs'ta 21 yıllık kazanımlarımızı daha da ileriye taşıyor muyuz? 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı'nın inşası için 'bismillah' diyor muyuz? 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı için doğru adımlarla yola devam diyor muyuz?" sorularına da olumlu yanıt alan Erdoğan, "Elhamdülillah, bu iş Samsun'da bitmiş demektir. 14 Mayıs, ikinci milli irade bayramımız, şimdiden hayırlı olsun." diye konuştu.

Erdoğan, AK Parti iktidarları dönemindeki yatırımlara dikkati çekerek, bunların, "karşılaştıkları onca engele, saldırıya, sabotaja rağmen 21 yılda başardıkları" olduğunu söyledi.

"Bu CHP'ye, bu İP'e, bunlara 14 Mayıs'ta gereken dersi veriyor muyuz?" diye soran Erdoğan, meydandakiler "Evet" karşılığı vermesi üzerinde de bunun için tüm dostlara, ahbaplara ulaşmalarını, "Bizim bu ülkeye kazandıracak daha çok eserimiz var. Bay bay Kemal'le bunlar olmaz. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bu yalancıdan bir şey olmaz. Bunların hayatında ülkemize kazandırdıkları bir şey yok." demelerini istedi.

Erdoğan Samsun’da Kılıçdaroğlu’nu Topa Tuttu!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri