Advert
Esnaf ve Sanayicinin Kamu Borçları Yapılandırılsın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Esnaf ve Sanayicinin Kamu Borçları Yapılandırılsın!
08.09.2020 14:56:49

 

Esnaf ve Sanayicinin Kamu Borçları Yapılandırılsın!

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, “Bu yıl için hiçbir kamu borcunun geriye dönük ödemesi yapılmasın. Bütün borçlar faizsiz olarak önümüzdeki yıla ertelensin” dedi.

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, “Bu yıl için hiçbir kamu borcunun geriye dönük ödemesi yapılmasın. Bütün borçlar faizsiz olarak önümüzdeki yıla ertelensin” derken, ORSİAD Genel Sekreteri Mehmet Duman, “Reel sektörün beklentisi borçların yeniden yapılandırılmasıdır. Aksi halde piyasalarda daralma yaşanabilir” açıklamasında bulundu.

Bu yıl için hiçbir kamu borcunun geriye dönük ödemesinin yapılmamasını isteyen Çelikus, “Bütün borçlar faizsiz olarak önümüzdeki yıla ertelensin. Önümüzdeki yıl itibariyle de bu borçlar uzun süreli faizsiz yapılandırılsın” ifadesini kullandı. SGK ve Bağ-Kur prim borçlarının faizsiz ertelenmesi için de çağrıda bulunan Çelikus, düğün, nişan, söz, kına gecesi gibi eğlencelere yönelik kısıtlamalar nedeniyle ilgili sektörde faaliyet gösterenlerin borçlarının daha da artacağını kaydetti.

 

REEL SEKTÖR DE YAPILANDIRMA BEKLİYOR

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Genel Sekreteri Mehmet Duman da yazılı açıklamasında, salgın nedeniyle Ekim ayına ertelenen vergi ve prim ödemeler için vaktin daraldığını hatırlatarak, “Reel sektörün beklentisi borçların yeniden yapılandırılmasıdır. Aksi halde piyasalarda daralma yaşanabilir. Kamuya yapılacak ödemelerle ilgili yeni bir yapılandırma, bozulmuş yapılandırmaların tekrar gözden geçirilmesi, ötelenmiş borçların daha makul taksitlere bölünmesi alınacak en önemli önlemlerdir” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak; Milli Gazete

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus ORSİAD Genel Sekreteri Mehmet Duman Mahmut Çelikus Esnaf Sanayi ORSİAD OSTİM Organize Sanayi Bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert