Samsun Haber
Giriş Tarihi : 09-05-2023 17:35   Güncelleme : 09-05-2023 17:35

Fetöcü Emre Uslu Kemal Kılıçdaroğlu’na Oy İstedi

Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’cü KHK’lıların hakkını iade edeceğini defalarca kez açıkladı.

Fetöcü Emre Uslu Kemal Kılıçdaroğlu’na Oy İstedi

Buna karşılık olarak Fettoş’un Uslusu da aralarındaki ittifakı gizli tutmaya çalışarak Türkiye’deki FETÖ artıklarına, “sizin için belki herşey daha kötü olacak ama Kılıçdaroğlu’na oy verin” diye çağrıda bulundu.

Fettoş'un Uslusu “Kılıçdaroğlu’na gönlünüzü değil, oyunuzu verin. Gönül verecek kadar beklenti yükseltmeyin.

Kemal Kılıçdaroğlu gelince işler beklediğiniz gibi olmayacak. Size adalet gelmeyecek, haklarınız iade edilmeyecek. Hatta -duruma göre- şartlar ağırlaşabilir” diyerek yedili masanın adayına oy toplamaya başladı.

Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi durumunda, ulusalcı ve ergenekoncuların güç toplayarak KHK’lılara baskı yapacağını öne süren FETÖ’nün Uslu, “Peki neden yine de KK’ya oy verin diyorum?” diye sordu.

Uslu cevabını şöyle verdi:

“İklimi değiştirmek için. İklim değişmesi şu demek: Bir buzul çağından, sellerin çıktığı, suların yükseldiği, fırtınaların koptuğu yeni bir iklime geçiş dönemi.  Yani bahardan çok yükselen sular, yırtılan vadiler bekliyor KHK’lıları. Ama buzullar erimeye başlıyor. Kazanım bu. Büyük olasılıkla ‘FÜTÜ’nün siyasi ayağı’ safsatasıyla davalar açacaklar. Yine birçok mağduriyet yaratacaklar. İşte bu nedenle oy verin. İşte bunu yaptıkları gün muhafazakâr çoğunlukla bu sel fırtınasıyla sizin yanınıza sürüklenecek. O zaman sizi anlayıp empati kuracak.

Şimdiden yazayım da sonra buz dağları erimeye başlayıp seller fırtınalar çıkınca bana dönüp ‘niye bunlara oy verin dediniz?’ demeyesiniz. Bahar beklemeyin, aksine seller fırtınalar bekleyin. Bu seller bir çoğumuzu sürükleyip taştan taşa çalabilir hazırlıklı olun. Peki nasıl hazırlık yapılır: Kendinizi ilk fırsatta kıyıya çıkaracak araçlar hazırlayın. Buz dağları altında birbirinize tutunmanız mümkün değildi ama şimdi fırtına ve selden kıyıya çıkmak için birbirinize tutunmanız gerekecek. Hatta zulme sessiz kalanlara bile…”

 

Tarihî bir hezimetin yaklaştığını görüyor, bir daha bu topraklarda kendilerine hayat hakkı tanınmayacağını biliyorlar. Bu yüzden de ellerindeki bütün kozları masaya sürüyorlar.

Recep YAZGANRecep YAZGAN