Gazeteci Yazar Recep Yazgan Yeni Akit Gazetesi’e Konuştu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gazeteci Yazar Recep Yazgan Yeni Akit Gazetesi’e Konuştu
02.08.2022 18:29:29

 

Gazeteci Yazar Recep Yazgan Yeni Akit Gazetesi’e Konuştu

Diriliş Postası Yazarı ve Akasyamhaber Genel Yayın Yönetmeni Recep Yazgan, Yeni Akit Gazetesi’ne Türkiye’nin barış ve huzur iklimini baltalamak için dört koldan saldıran şer odaklarının yine Sünni-Alevi çatışması tezgahı hakkında konuştu.

 

İYİ PARTİ VE İMAMOĞLU'NUN SÖYLEMİ

Gazeteci Yazar Recep Yazgan, Yeni Akit Gazetesi’nde yer alan roportajında şunları ifade etti: “Önce İyi Parti kurmaylarının sonra İmamoğlu’nun tuhaf şekilde Alevi-Sünni vurgularıyla yaptıkları çıkışlar üzerine Ankara’de derin bir tezgah sergilendi. Provokasyon heveslilerinin toplumu karşı karşıya getirmek anlamında sinir uçlarına dokunmayı gelenek haline getirdi. Her dönemin bir çaresi olarak ‘bunu da bir deneyelim’ ihtimalidir Sünni-Alevi karşı karşıya getirme oyunu. Ama Alevi-Sünni ayrışması planları artık tutmuyor. Çünkü eski Türkiye’de değiliz. En büyük örnek yıllardır CHP’nin başında olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevi kimliği yönüyle hiç gündeme gelmedi. Toplumun gündeminde ve şuuraltında asla bu tür ayrışmalar bulunmuyor.”

DERİN ODAKLAR TASFİYE OLDU

Yeni Türkiye’de infial girişimlerinin süratle aydınlatıldığına dikkati çeken Yazgan, sözlerini şöyle tamamladı: “Devletimiz ve istihbarat güçleri çok titiz çalışmalarla bu saldırıları anında bütün çıplaklığıyla açığa çıkarıyor. Emniyet de, MİT de, güvenlik güçlerimiz tamamiyle bu hususlarda çok iyi çalışıyor ve nokta operasyonlar yapabiliyor. Devletin içerisinde yuvalanan derin odakların tasfiyesinin tesirlerine görmekteyiz burada. Olayları derin muamma olarak bırakan eksik soruşturmalar, kasıtlı ihmaller artık yok ve hızlı, kararlı, titiz çalışmalarla nokta operasyonlarla açığa çıkarılan olaylar var. Tasfiye edilenlerin mücadelesi ve çırpınmalarını da görüyoruz. Ayrıca yaşanan olayda NATO ve Alman vakıfları gibi dış mihrakların mutlaka payının olabileceğini düşünülerek araştırma yapılmalıdır.”

Kaynak: Yeni Akit - Yavuz SELİM

Gazeteci Yazar Recep Yazgan Yeni Akit Gazetesi’e Konuştu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri