Havza Mekanik Katlı Otoparkı Açıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Havza Mekanik Katlı Otoparkı Açıldı
22.07.2023 12:35:11

 

Havza Mekanik Katlı Otoparkı Açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Havza ilçesinde yapılan Mekanik Katlı Otopark bugün düzenlenen açılış töreniyle birlikte hizmet vermeye başladı.

Hizmete giren tesis ile ilçedeki park yeri sorununun çözülmesi hedefleniyor. Programda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Güvenli, rahat, teknoloji ürünü, son sistem, akıllı bir tesis. Aracı bırakacaksınız mekanik sistem en uygun yere park edecek. Havza geleceğinde Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerinden birisi olacak. Dolayısıyla o vizyona yakışır bu güzel otoparkımız ilçemize hayırlı olsun” dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde trafik sorununa kalıcı çözümler bulunması hedefiyle hazırladığı Mekanik Katlı Otopark projeleri tek tek hayata geçiyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından, Havza ilçesinde 5 katlı 340 araç kapasiteli Mekanik Katlı Otopark yapıldı. İlçede trafikte parklanma sorununa çözüm olacak Mekanik Katlı Otopark için bugün açılış töreni düzenlendi.

Törene Eski Ticaret Bakanı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza İlçe Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza İlçe Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Köse, MHP İl Başkanı Osman Kandıra, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Bugün itibariyle hizmet vermeye başlayan otoparkta otomobilleri sürücüler değil, asansörlü mekanik sistem park edecek. Araçlar yine aynı sistemle park alanından alınıp sahiplerine teslim edilecek.

 

‘1’İNCİ SINIF BİR ESER’

Açılış töreninde konuşma yapan Eski Ticaret Bakanı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, “Bu güzel tesisin yapılmasında başta Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibi olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Baktığınız zaman hem inşaat kalitesi, hem programı, gerçekten birinci sınıf bir eser ortaya konulmuş ve ilçeye kazandırılmış. Teknolojinin son imkanları kullanılmış ve tam otomasyonla çalışacak hizmet verecek olan bir eser. Havza’nın bir özelliği var burası artık Samsun’un önemli bir üretim merkezi olma yolunda ilerliyor, ilerleyecek. Dolayısıyla Organize Sanayi Bölgesi var onun genişletilmesiyle alakalı çalışmalar yürütülüyor. Sanayi demek, üretim, istihdam, ihracat demek, ilçenin ve ilin zenginleşmesi demek. Daha fazla ticari aktivite demek. Dolayısıyla bu günden bunların hazırlıklarının yapılması lazım. Sanayi geliştikçe bir taraftan da ilçenin altyapısının buna uyumlu şekilde hazırlanması, iyileştirilmesi lazım. Biz Samsun’u Türkiye’nin kuzeyinde bir üretim merkezi yapmak istiyoruz. Önümüzdeki 5 yılda bu iş için büyük bir çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.


‘HAVZA’YA YAKIŞAN BİR OTOPARK’

AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu ise konuşmasında Havza’ya yakışan bir tesisin ilçeye kazandırıldığını söyleyerek “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’i tebrik ediyorum, kendisine teşekkür ediyorum. Başladığımız hiçbir eser yarım kalmıyor hızlı bir şekilde de yapılıp bitiriliyor. Samsun için önümüzdeki süreçte ‘Kuzey’in merkezi’ diye bir başlık attık. Bu başlık çerçevesinde Havza bundan hakkettiğinin çok ötesinde payını alacak. Havzalı hemşerilerimiz zaten önümüzdeki süreçte bunu yaşayarak görecekler. Bu tesis de olduğu gibi” şeklinde konuştu.

 

‘GÜVENLİ, RAHAT, SON SİSTEM BİR TESİS’
Programda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise Havza’nın en önemli sorunun otopark problemi olduğunu belirterek “Mekanik Otopark projeleri Türkiye’de çok yok. Dünyada da çok olan bir yatırım değil. Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığım açıklandığında bütün ilçelerde neler yapabiliriz noktasında çalışma yaptık. Havza’nın en önemli problemi otopark problemidir. Bu projeyi hazırladık, ihalesini yapıp hızla inşaatına başladık. Bugün de böyle bir otoparkı Havzalı kardeşlerimize kazandırıyoruz. ‘Geleceğin şehri’ Havza’yı inşa etmek için bunu yapıyoruz. Araçlar buraya park edildiğinde sokaklar birden genişleyecek. Araçlar güvenli bir yere park edilmiş olacak. Güvenli, rahat, teknoloji ürünü, son sistem, akıllı bir tesis. Aracı bırakacaksınız mekanik sistem en uygun yere park edecek” dedi.

 

‘SU MESELESİNİ TARİHE GÖMÜYORUZ’
Havza sanayisinin tüm alt ve üstyapı ihtiyacını hızla karşıladıklarını söyleyen Başkan Demir, “

Su meselesini kırsalda da merkezde de Allah’ın izniyle tarihe gömüyoruz. 2019 yılında 3 mahalle, 2020 yılında 8 mahalle, 2021 yılında 6 mahalle, 2022 yılında 19 mahallenin su sorununu çözdük. Bu yılsonuna kadar da 5 mahallemize daha membaa kalitesinde su veriyoruz. Yine Havza’nın bütün kırsal mahallelerinin tüm yol meselesini çözüyoruz. Hedeflediğimiz bir konu var. Yatay kalkınma şehrin geleceği için çok önemli. Gelir dağılımında adalet noktasında müthiş bir denge sağlıyor. Başkasına ihtiyaç duymayacak şekilde bütün vatandaşlarımızın iş, güç sahibi olması noktasında büyük bir gayretimiz var. Buna da dikkat ediyoruz. Havza geleceğinde Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerinden birisi olacak. Dolayısıyla o vizyona yakışır bu güzel otoparkımız ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Havza Mekanik Katlı Otoparkı Açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı