İbadetlerin Sağlık Üzerinde Etkisi Var mıdır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İbadetlerin Sağlık Üzerinde Etkisi Var mıdır!
05.04.2021 07:20:58

 

İbadetlerin Sağlık Üzerinde Etkisi Var mıdır!

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası ve 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Canik İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Nurettin Yılmaz ve Müezzin Kayyım Cengizhan Şahin tarafından organize edilen ‘‘İbadetlerin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri’’ başlıklı program düzenlendi.

Canik Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde düzenlenen programa konuşmacı olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimler Fakültesi Hemşirelik Bölümü Arş. Gör. Alaattin Altın katıldı.

 

Programda Covid-19 pandemi sürecinde temizliğin ne kadar önemli olduğu ve İslam dininin temizliğe verdiği önemin daha iyi anlaşıldığı ifade edildi. Programda ayrıca, İslam dininin temel uygulamalarından olan abdest, namaz, oruç ve diğer ibadetlerin; insanın beden ve ruh sağlığına olumlu katkıları ile toplumsal faydaları bilimsel bulgulara dayanarak anlatıldı.

 

Programa; Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İl Müftüsü Seyfullah Çakır, Canik İlçe Müftüsü Ali Çebi katıldı.

 

Programın; merkezî vaaz sistemi aracılığıyla Canik ilçesinde bulunan tüm cami ve mescitlerde dinlenilmesi sağlandı, programa cemaat tarafından yoğun ilgi gösterildi.

 

Cuma namazı sonrası İl Müftüsü Seyfullah Çakır’ın dua etmesiyle tamamlanan programda, ardından Cami’de bulunan kitap okuma salonu ve kütüphane ziyaret edildi.

OMÜ Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Hemşirelik Bölümü Arş. Gör. Alaattin Altın Dünya Sağlık Haftası Covid-19 Doç. Dr. Zülkif Dağlı Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı İbrahim Sandıkçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ysmn     2021-04-05 İbadetlerin sağlık üzerinde hiç bir etkisi yoktur.
Advert
GALERİLER