İdam Cezası Mutlaka Gündeme Alınmalıdır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İdam Cezası Mutlaka Gündeme Alınmalıdır!
03.09.2020 12:29:06

 

İdam Cezası Mutlaka Gündeme Alınmalıdır!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Samsun'da bir kişinin sokak ortasında vahşice öldürülmesi görüntülerini izledikten sonra idam hakkındaki açıklamalarını yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İdam cezasının hukuk mevzuatımıza tekrar alınması, iğrenç ve ilkel suçların işlenmesini caydırabilecektir" diye konuştu.

İdam cezasını yeniden gündeme alan Bahçeli, “MHP idam cezası meraklısı değildir. Ne var ki; korku sınırını geçen suç ve suçlularla mücadelenin başarıya ulaşabilmesi maksadıyla içinden geçtiğimiz süreçte başkaca bir yol ve seçenek olmadığı da nettir” dedi.

 

“FECİ VE FELAKET DOLU HABERLER”

Şiddet, cinayet, taciz, tecavüz vakalarında kahredici artışların gözlemlendiğini dile getiren MHP Lideri Samsun’daki cinayet görüntülerini izledikten sonra yaptığı açıklamasında , “Karşımızdaki tablo alarm verici niteliktedir. İnsanın kanını donduran, vicdanları kanatan, sabır ve tahammül ölçülerini berhava eden en ağır suçlara her gün şahit olunmaktadır. Gazetelerin üçüncü sayfaları, televizyon ekranları, internet siteleri, sosyal medya platformları feci ve felaket dolu haberlerle dolup taşmaktadır.

Kadına şiddetin yanı sıra çocukların güpegündüz kaçırılmaları, vahşete kurban edilmeleri, hatta cinsel istismara uğramaları maşeri vicdanı yaralarken, aynı zamanda büyük bir hüzne ve hüsrana da neden olmaktadır.” diye konuştu.

 

 “İLKEL VE İĞRENÇ SUÇLARIN İŞLENMESİNİ CAYDIRABİLİR”

Cezai yaptırımların artırılması, derinlikli ve tesirli hale getirilmesi gerektiğinin altını çizen Bahçeli, “Bu konuda ‘idam cezası’nın hukuk mevzuatımıza tekrar alınması iğrenç ve ilkel suçların işlenmesini caydırabilecektir. Çocukları, kadınları, masum ve mazlumları en aşağılık yöntemlerle hedef alan canilerin, katillerin, insanlık düşmanlarının fiillerine karşılık gelen cezaların adil ve orantılı tespiti milli birlik ve dayanışma şuurunun istikbali açısından zorunluluktur.” ifadelerini kullandı.

 

“İDAM CEZASI MUTLAKA GÜNDEME ALINMALIDIR”

Devlet Bahçeli şöyle devam etti:

“Türk Ceza Kanunu’nun 103’üncü maddesinde düzenlenen 'Çocukların Cinsel İstismarı' başta olmak üzere, yine aynı Kanunu’nun 6’ıncı bölümünde yer alan 'Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar' ile 309’uncu maddede düzenlenen 'Cebir ve Şiddet Kullanarak Anayasa’nın Öngördüğü Düzeni Ortadan Kaldırmaya Çalışmak' suçları hakkında İdam Cezası getirilmesi önyargısız şekilde değerlendirilmelidir.

Hiçbir insanımız heba ve israf edilmemelidir. Türkiye’nin toplumsal dirliği, insan hak ve güvenliği, ilaveten hukuksal istikrar açısından idam cezası mutlaka gündeme alınmalıdır. Bebek katilleri, sapıklar, alçaklar, tecavüzcüler layık oldukları cezalara çarptırılmalıdır.”

İşte o görüntüler;

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP Devlet Bahçeli Samsun İdam Cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER