İlkadım Belediyesi Meclis Toplantısında Cumhur İttifakı Dağıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım Belediyesi Meclis Toplantısında Cumhur İttifakı Dağıldı!
06.09.2022 14:10:21

 

İlkadım Belediyesi Meclis Toplantısında Cumhur İttifakı Dağıldı!

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında yapılan Belediye Meclis Toplantısı'nda Personel Maaşları Ve Sözleşmeli Personel Alımı hakkında konulan ek gündem maddesinin görüşülmesi sırasında meclis birbirine girdi.

 

Cumhur İttifakının toplantı başlamadan grup kararı alarak oylamaya komple katılmama kararı, MHP meclis üyelerinin yoklamayı imzalamasıyla hayata geçirilemedi.

Meclis yoklamasını imzalamalarına rağmen oylamaya katılmayan MHP Meclis üyeleri yeterli çoğunluğu sağlamaları neticesinde yapılan oylamanın sonucu Başkan Demirtaş’ın lehine sonuçlandı.

Sözleşmeli personel maaşları ve sözleşmeli personelin kadroya alması hakkındaki ek gündem maddelerinin görüşülmesi AK Parti ve MHP sıralarında tepkilere sebep olurken oylama sırasına Cumhur İttifakının üç fire verdiği ve Başkan Demirtaş’ın Cumhur İttifakına büyük gol attığı görüldü.

BU VEBALİN ALTINA GİREMEYİZ

Toplantıda sözleşmeli personel maaşları ve sözleşmeli personelin kadroya alması hakkındaki ek gündem maddeleri hakkında söz alan AK Partili Meclis üyesi Erol Köroğlu, “Birisi işe alınacak ve bu meclise gelmişse, o kişinin bir meclis üyesi akrabası varsa oylama gizli yapılır. Akraba meclis üyesi dışarı çıkar meclis oylar. Burada bir ek gündem maddesi var ama hiçbir isim yok. Bu yasaya aykırı bir uygulamadır. Biz bu vebalin altına giremeyiz. Şimdi isim yok bişey yok. Yarın bir gün isimler oluştuğunda mecliste oylanarak geçmişti Burada hülle var” diye konuştu.

Daha sonra konuşan İlkadım Belediyesi Meclis AK Parti Grup Başkan Vekili Serkan Akyüz ise ;"Biz kapalı kapılar ardında yapılan gizli pazarlıklara alet olmayacağız. Pis kokulu işlerin içinde olmayacağız. Bize gönderilen gündem bir tane ek gündemlerle oylatılan 3 tane. Neyin ne olduğunu bilmiyoruz. Keşke bize İlkadım Belediyesi ile ilgili olarak ortaya atılan yolsuzluklar hakkında da açıklamalarda da bulunabilseniz"dedi.

Daha sonra söz alan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da ; " Bizim hesap veremeyeceğimiz hiçbir konu yok. Burada yapılan iddialar karşısında en çok ben dikkat etmeliyim. Çünkü doğrudan beni bağlayacak konular. Yolsuzluklar hakkında ise hepsi mahkemeye intikal ettirilmiş konular. Sayın savcılarımız görevini ve gereğini yapacaklardır. Bizim bu aşamadan sonra ne yetkimiz ne dahlimiz olamaz" diye konuştu.

Sözleşmeli personel maaşları ve sözleşmeli personelin kadro alması ile alakalı ek gündem maddeleri hakkında yapılan oylamada Millet İttifakı 17, çoğunluğun bulundu Cumhur İttifakı ise 16 oyda kaldı.

Oylama sonucunda Cumhur İttifakı mensubu MHP meclis üyelerinin oylamaya katılmadığı için Cumhur İttifakının üç kişi fire verdiği ve ilgili maddelerin meclisten geçtiği gözlendi.

İlkadım Belediyesi Meclis Toplantısında Cumhur İttifakı Dağıldı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ilkadim kavakli     0000-00-00 MHP li meclis üyeleri kınıyorum. Birer sözleşmeli memur kontejanı sözü karşında ilkerinden vaz geçtiler. Siz kendi çıkarları menfaatleri için meclis üyesi olmussunuz
UMUT     2022-09-06 ÖNCELİKLE NECATTİN BAŞKANI TEBRİK ETMEK LAZIM....AK PARTİ EKİBİNİN YAPAMADIĞINI YAPTIĞI İÇİN...SİZ SKM'DE ÇALIŞANINIZA BİLE SAHİP ÇIKAMADIĞINIZ BİR NOKTA DA SEÇİM EKİBİNE BİLE VERSE HELAL OLSUN. 1- SİZ CUMHUR İTTİFAKI OLARAK UTANMANIZ LAZIM.... 2-SÖZLEŞMELİ DE OLSA NECATTİN BAŞKAN HER FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRMİŞ...TEBRİKLER....BU UTANÇ SİZE YETER.....AK PARTİ YÖNETİMİ....VE KÖROĞLU EKİBİ
Vatan DAŞ     2022-09-06 Olaya Türkiyenin aynası olarak bakın, yakını işe alınacak ve evet diyen cumhur ittifakı üyeleri akepeyi,yandaşları,çıkarı olanları; işe alınmayacak ve hayır diyenler de millet ittifakını temsil ediyor :D :D :D
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri