İslam Düşmanı Fransa'ya Boykot!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İslam Düşmanı Fransa'ya Boykot!
25.10.2020 04:30:52

 

İslam Düşmanı Fransa'ya Boykot!

Hz. Muhammed'e yönelik hakaret içeren karikatürlerin Fransa'da bazı binaların cephelerine yansıtılması Müslümanların tepkisini çekti. İslam İşbirliği Teşkilatı ve Kuveyt, bu hareketi kınadı. Fas ve Katar'da ise Fransız ürünleri boykot ediliyor.

Fransa'da bir öğretmen, öğrencilere Fransız dergisi Charlie Hebdo'da 2015 yılında yayımlanan Hazreti Muhammed'e ve İslam'a hakaret içeren karikatürleri gösterdi.

Öğretmenin öldürülmesi üzerine, bu kez bazı yerel idareler resmi binalara bu karikatürleri yansıttı. Fransız hükümetinin bu saygısızca davranışına İslam dünyasından tepkiler yağıyor.

 

"MÜSLÜMANLARIN DUYGULARINA YAPILAN SİSTEMATİK SALDIRIYI KINIYORUZ"

TRT Haber'de yer alan habere göre İslam İşbirliği Teşkilatı Fransa'nın bu tavrını kınadı. Yapılan açıklamada "Hazreti Muhammed'in şahsının temsil ettiği dini sembollere hakaret ederek Müslümanların duygularına yapılan sürekli sistematik saldırıyı kınıyoruz" denildi.

Açıklamada, özgürlük adı altında hiçbir dinin sembolüne hakaret edilmesinin kabul edilemeyeceği vurgulandı.

 

FRANSIZ ÜRÜNLERİ RAFLARDAN KALDIRILIYOR

Kuveyt Dışişleri Bakanlığı kin, nefret ve şiddeti doğuracak siyasi söylemlerin vahim sonuçlara yol açabileceği uyarısı yaptı.

Fas'ta aktivistler, sosyal medyada profil fotoğraflarını değiştirdi, yerine "Muhammed Resulullah" yazısını koydu. Fransız mallarına boykot başlatarak, bütün Müslümanlara boykota katılma çağrısı yaptılar.

 

KATAR'DA FRANSIZ MALLARI BOYKOT EDİLİYOR

Katar'da da marketler, Fransız mallarını raflardan kaldırmaya başladı. Katar'ın en büyük süpermarket zinciri AlMeeraQatar, Peygamber Efendimiz'e yönelik karikatür saldırısının yeniden yayımlanmasına yanıt olarak tüm Fransız ürünlerini şubelerinden çektiğini duyurdu.

Fransız öğretmenin öldürülmesinin ardından Cumhurbaşkanı Macron ve birçok siyasetçi Müslümanları hedef gösteren açıklamalar yapmıştı.

Fransız polisi, ülke genelinde 50'den fazla cami ve derneğe baskın düzenlemişti.

Charlie Hebdo Fransa Boykot Hz. Muhammed İslam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER