İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanlığı’nda Toplu İstifa
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanlığı’nda Toplu İstifa
02.09.2023 16:14:19

 

İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanlığı’nda Toplu İstifa

Samsun'da, İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Uğur Yaman, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte toplu olarak istifa etti.

Samsun'da başkan dahil onlarca İYİ Partili istifa etti: Erhan Usta kaosu

İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Uğur Yaman, 23 asil ve 20 yedek üye ile birlikte yönetim kurulunun istifa ettiğini açıkladı. İstifa dilekçelerini İyi Parti Samsun İl Başkanlığı'na gönderdiklerini söyleyen 19 Mayıs İlçe Başkanı Yaman, "Seçim sürecinden sonra biz istifa kararı almıştık. O süreçte devreye genel merkezin girmesi ile bunu ertelemiştik. Ancak gelinen süreçte biz mevcut İl Yönetimi ile çalışmayacağımızı belirttik. Bu konuda herhangi bir gelişme olmadığı için de ilçe başkanı olarak ben dahil yönetimde bulunan 23 asil ve 20 yedek üye toplu olarak istifa ettik" dedi.

"ERHAN USTA TEŞKİLATIMIZI YOK SAYDI"

OdaTV'de yer alan habere göre: Uğur Yaman, seçim sürecinde İl Başkanı Hasan Aksoy ve milletvekili Erhan Usta'nın ilçelerinde seçim çalışması yapmadığını kaydederek şöyle konuştu:

"Seçim sonrası il başkanımız Hasan Aksoy ve milletvekilimiz Erhan Usta'ya, '19 Mayıs ilçesinde neden seçim çalışması yapmadıklarını' sorduk. Bunu sorduk diye tepki gösterdiler. Soruyu soran ilçe yönetim kurulu üyemizi provokatörlük yapmakla itham ettiler. Usta'nın ilçe teşkilatımızı yok sayması ve yakışıksız üslubu nedeniyle istifa kararı aldık. Bu kararımız ile ilgili üç kez genel merkez ile görüştük. Ancak biz bu il yönetimi ile çalışmayacağımızı genel merkeze ilettik. Bu konuda herhangi bir adım atılmadığı için istifa dilekçelerimizi yazarak İl Başkanlığı'na gönderdik."

İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanlığı’nda Toplu İstifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı