Kadrosunu Samsun Üniversitesine Aldırabilecek mi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kadrosunu Samsun Üniversitesine Aldırabilecek mi!
01.04.2021 10:40:55

 

Kadrosunu Samsun Üniversitesine Aldırabilecek mi!

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’un Hedefinin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde olan Kadrosunu Samsun’a aldırması için yeni bir fırsat doğdu.

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç’un Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ndeki akademik kadrosunu Samsun’a alabilmek için OMÜ ve SAMÜ rektörleriyle görüştüğü öğrenilmişti.

Covid 19 tedavisini Samsun’da tamamlamak yerine özel ambülans uçakla Ankara’ya giderek tedavisine devam ettiren İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’un Sağlık İl Müdürlüğü sözleşmesi sözleşmesi geçen yıl nisan ayında dolan ve pandemi dolayısıyla uzatılan Dr. Öğr. Üyesi Oruç’un uzatılan sözleşmesi  15 Nisan’da dolacak.

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yapılan sürpriz atama İl sağlık Müdürü’nün kadrosunu Samsun’a aldırması için yeni bir imkan açmış gibi görünüyor.

Bilindiği gibi YÖK, Samsun Üniversitesi’ne rektörlük tarafından önerilen isim yerine Kırşehir Tıp Fakültesinden bir isimi dekan olarak Kırşehir Üniversitesi Tıp Fakültesinden Biyolog Prof. Dr. Ergin Kariptaş atadı.

Samsun Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi için dekan olarak YÖK’e ismi önerilen Prof. Dr. Fatih Özkan'ın neden atanamadığı ise merak konusu olmuştu.

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç Sağlık Covid 19 Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi SAMÜ Samsun Üniversitesi YÖK Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi P
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sky     0000-00-00 Bu Samsun için yeni birşey değil. Her zamanki gibi Samsun' da Samsun' un öz evlatları dışlanmıştır. 20 yıldır başı sıkışan Fatih hocanın kapısını çalar.
Nurettin     0000-00-00 Orayada aldırır,bakanda olur bu gidişle.Akparti bunlar yüzünden hızla anap oluyor.Bunlar keyfini çatar ama bizler yeni 28 subat yaşarız
Musahhar     0000-00-00 samsun üniversitesi rektörü Mahmut hocaya sorarsanız Fatih hocanın neden atanmadığını söyler Rektörün haberi olmadan YÖK başkasını atamaz herhalde...
vatandaş     2021-04-01 Dekanlığı kaçıran kadroyu da kaçırır : )
Samsunlu55     2021-04-01 Kırşehir Tıp Fakültesinden Biyolog Prof. Dr. Ergin Kariptaş'ın Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne Dekan olarak atanmasında bence İl Sağlık Müdürünün de rolü var. Bu işin sonu sıkıntılı olacak gibi, çünkü Sayın Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın'ı devre dışı bıraktılar. Böyle bir muammeleyi ve sonucu Sayın Rektörün hak etmediğini düşünüyorum. Samsunlu olmayanların birilerini ezecek kadar Samsun'da koltuk kapma merakını anlayamıyorum. Dürüstce ve liyakat çerçevesinde olmalı bu işler.
GALERİLER