Kapılarımız Depremzede Öğrencilere Açıktır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Kapılarımız Depremzede Öğrencilere Açıktır
11.02.2023 14:04:24

 

Kapılarımız Depremzede Öğrencilere Açıktır

Samsun KURS DER Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Ali Kavaklı ve beraberindeki Samsun KURS DER Yönetim Kurulu üyeleri bir basın açıklaması yaparak Samsun’daki KURS DER üyesi kurumların depremzede öğrencilere kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirtti.

 

KURS DER’den yapılan açıklama şöyle;

Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz, milletimizin şecaati ve Kadirşinaslığının tarifi mümkün değil. Sürekli sosyal medya ve basın aracılığıyla pür dikkat deprem bölgesindeki durumu içimiz parçalanarak izliyoruz. Orada çalışma yapan tüm kamu ve özel çalışanlara, enkaz altından canlarımızı çıkarmaya çalışan başta Kızılay, Afad olmak üzere tüm gönüllü kahramanlara minnettarız.

Ülkemizin acı gününde mensup olduğumuz meslek grubunda ki arkadaşlar ile birlikte bir karar aldık.

Samsundaki KURS DER üyesi kurumlarda depremzede öğrencilere kurumlarımızın kapısı sonuna kadar açıktır.

Bu konuyla alakalı olarak Sayın vali yardımcımız Hasan Öztürk beyi Ziyaret ederek, hem geçmiş olsun ve başsağlığı temennisinde bulunduk hem de Samsun KURS DER olarak şehrimize gelecek olan depremzede vatandaşlarımızın çocuklarına ücretsiz okul takviyesi olarak kurslarımıza alacağımızı yine LGS ve YKS öğrencilerine de bu imkânı sunacağımızın bilgisini verdik. Sayın vali yardımcımız Hasan Öztürk bey bizlerin bu kararından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, deprem bölgesi ve depremzedelere yardım konusunda valilik ile organize olunduğunda yardımın daha hızlı ve daha etkin olduğunu ifade ettiler. Bizlerin derhal il milli eğitim müdürlüğü ile koordinasyonunu sağlayarak gerekli iletişimi bizzat kendileri Özel kalemleri vasıtasıyla yaptılar. Sayın vali yardımcımız Hasan Öztürk beyin yakın ilgisinden bizlerde çok memnun olduk. Ülkemizin bu sıkıntılı döneminde her bir bireye düşen görevler elinden geldiğince yaraları sarmaktır. Bizler de bu şekilde bir fayda verme ümidiyle hareket ettik.

Bu kararı alan Samsun KURS DER üyesi her kuruma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Kapılarımız Depremzede Öğrencilere Açıktır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri