Kavak Belediyesi Fahiş Fiyat Denetimi Yaptı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kavak Belediyesi Fahiş Fiyat Denetimi Yaptı!
16.02.2021 07:12:00

 

Kavak Belediyesi Fahiş Fiyat Denetimi Yaptı!

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “İlçemizde faaliyet gösteren marketlerde fahiş fiyata asla izin vermeyiz” dedi.

Kavak Belediyesi Zabıta ekipleri, fahiş fiyat artışlarına yönelik ilçe genelinde tüm marketlerde fiyat denetimi yapmaya başladı. Marketlerde, gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız fiyat artışına karşı denetimler yaptıklarını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,” Kavak’ta marketlerde fahiş fiyata asla izin vermeyiz” dedi.

Sarıcaoğlu, Zabıta ekiplerince 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmelikleri gereğince, ilçede faaliyet gösteren marketlerde, ürünlerin fahiş fiyattan satılmasını ve vatandaşların mağduriyetini önlemek amacıyla fiyat ve etiket denetimi yaptıklarını belirtti. Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını ve bu çalışmalarının devam edeceğini belirten Sarıcaoğlu, şunları söyledi;

 “Kavak genelinde koronavirüse karşı mücadele yanında gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız ve fahiş fiyat artışlarına karşı denetimlerimizi sıklıkla sürdürüyoruz. Zabıtamız düzenli olarak yaptığı denetimlerde temel ihtiyaç malzemeleri, genel temizlik malzemeleri ve bebek bakım ürünlerinin fiyatlarına bakıyor. Rafları dolaşarak ürün etiketlerini, gramaj eksikliklerini, fiyat artışlarını ve reyon fiyatı ile kasa fiyatı farkına yönelik kontrollerini yaparak güncel fiyatları kayıt altına alıyor. Halkımızın olası bir mağduriyet yaşamaması için denetimlerimiz bundan sonra da sıklıkla sürecek. Bu arada vatandaşlarımız da bu yönde bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde şikâyetlerini Alo 153 Zabıta İhbar Hattına yapabilirler”

Kavak Belediyesi Fahiş Fiyat İbrahim Sarıcaoğlu Kavak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER