Advert
Kavak'a Alışveriş ve Yürüyüş Caddesi Hazırlanıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kavak'a Alışveriş ve Yürüyüş Caddesi Hazırlanıyor!
07.10.2020 08:36:17

 

Kavak'a Alışveriş ve Yürüyüş Caddesi Hazırlanıyor!

Kavak'ta vatandaşların hem alış verişlerini hem de yürüyüşlerini yapabilecekleri yeni bir cadde oluşturuluyor.

Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak’a modern bir kent kimliği kazandırma projesi kapsamında ilçenin en büyük caddesi olan Adnan Menderes Bulvarı üzerinde başlatılan çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.

 

Projenin ilçenin çehresinin değiştirerek daha modern bir kimlik kazandıracağını ifade eden Başkan Sarıcaoğlu, " Son birkaç yılda yaklaşık 5 bin yeni konut ruhsatının verildiği Kavak, kentleşme anlamında da ciddi bir gelişim yaşıyor. Bu gelişim sürecine Belediye olarak bizde hizmetlerimizle katkı sunuyoruz. “ diye konuştu.

 

Kavak ilçe merkezinde yaklaşık iki kilometre uzunluğundaki çift yönlü Adnan Menderes Bulvarı üzerinde Büyükşehir ve İlçe belediye ekiplerinin müşterek başlattıkları çalışmalarının aralıksız devam ettiği bilgisini veren Sarıcaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

" Yapacağımız yeni düzenleme ile bu bulvar çok güzel bir kimlik kazanacak. Şimdi ilk etapta cadde üzerindeki parke taşları söküyoruz bunların yerine sıcak asfalt uygulaması yapacağız. Ayrıca cadde üzerinde çift yönlü ağaçlandırma ve ışıklandırmalarla görsel bir hava vereceğiz. Bunların yanında Bulvar boyunca oturma dinlenme yerleri, gezi yolları gibi alanlarla farklılık katacağız. Böylece hem hemşehrimiz bu cadde üzerinde aileleri ve çocukları ile gezerek hoşça vakit geçirebilecekler. Hem de Kavak görselliği ve donanımı kendisine değer katacak modern bir caddeye kavuşacak "

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu İbrahim Sarıcaoğlu Adnan Menderes Bulvarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER