Kıyamet Kopabilir mi, Öldükten Sonra Dirilmek Mümkün mü!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kıyamet Kopabilir mi, Öldükten Sonra Dirilmek Mümkün mü!
23.03.2021 08:14:09

 

Kıyamet Kopabilir mi, Öldükten Sonra Dirilmek Mümkün mü!

İnsanlığın en büyük problemlerinden birisi ölümdür. Hele kalp ve aklımızla bütün Semavi Dinlerin, hatta bütün inanışlarda asırlardır hüküm süren “tekrar dirilmek” ve “hesap vermek” manaları bizleri ciddi ciddi düşündürür. Bu problemi çözmek İslamiyet’e nasip olmuştur. İslam en son ve en mütekâmil dindir. Rabbimiz, 125 bin Peygamberden sonra 125 milyon Evliya, Asfiya ve Muhakkikle bu tebliğini son 14 asırda tamamlamıştır. Bütün iman hakikatlerinde olduğu gibi bu Haşir, öldükten sonra dirilme meselesini de, İslamiyet, imanın esaslarına almış ve akıl, kalp ve ruhu da tatmin edecek delilleri insanlığa sunmuştur.

İmâm Gazâli, Mevlânâ, İmâm-ı Rabbânî, Abdülkâdir Geylânî vb. Mücedditlerle her döneme ait hususi irşatları yapan yıldızlar gibi Harika zatlar ile (RA) asırları tatmin etmişlerdir. Bediüzzaman Hazretleri de bu asrın seviyesine uygun Kur’an ve Sünnete dayalı şerh ve izahlarla son asrın aydınlatıcılarından olarak Haşri de harika anlatır.

“Çürümüş kemikleri kim diriltecek?” /”Kim onları bidayeten (Başlangıçta) inşa edip hayat ermiş ise O diriltecek” (Yasin Suresi. 78-79)

Bir zât, göz önünde bir günde YENİDEN büyük bir ORDUYU teşkil edip, meydana getirdiği halde, biri dese, "Şu zât, askerleri istirahat için dağılmış olan bir taburu Bir boru ile toplar; tabur nizamı altına getirebilir." Sen ey insan, desen: "İnanmam"; ne kadar divanece bir inkâr olduğunu bilirsin.(Sözler,170)Ü

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER