Mahkeme Ersin Ersaatçi’nin Rotaryen Olmadığına Karar Verdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mahkeme Ersin Ersaatçi’nin Rotaryen Olmadığına Karar Verdi!
19.10.2020 07:59:58

 

Mahkeme Ersin Ersaatçi’nin Rotaryen Olmadığına Karar Verdi!

Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi Gerçek Taraf isimli internet haber sitesi GYY Okan Çakır'ın "Masonlar, ASİYAD’a mı Sızıyor?" başlığıyla yayınladığı haberini işadamı Ersin Ersaatçi’ye hakaret olarak kabul etti.

Mahkeme’nin Gerçek Taraf’ın ASİYAD üyesi ERG GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Ersaatçi’nin kendi kullandığı sosyal medya hesaplarında çok miktarda mason ve rotaryen simgelerin yer almasına ve bu resimlerin ve görsellerin mahkeme kararından sonra dahi Ersaatçi’nin sosyal medya hesabında yer alıyor olmasına rağmen böyle bir karar vermesi hayatın olağan akışına aykırı olarak değerIendiriliyor.

Yayınlanan haber üzerine haberde ismi geçen ERG GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Ersaatçi avukatı müvekkilinin MASON ve Rotaryen olduğu iddialarının yalan olduğu beyanıyla gazeteci Okan Çakır hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Okan Çakır ifadesinde, "Ersin Ersaatçi, ASİAD isimli derneğin üyesi olarak biliyorum. Ersaatçi'nin kendisine ait sosyal paylaşım sitesindeki hesabından rotary olduğunu saklamayan paylaşımlar yapmakta ve yine mason olduğu için sosyal paylaşım hesabında 18 Aralık 2018 tarihinde mason örgütünün logosunu koyarak "thank you so muck for accepting (Teşekkür ederim beni kabul ettiğiniz için)" paylaşımı yapmıştır. Buna dayanarak Ersin Ersaatçi'nin mason olduğu şüphesiyle 'ASİAD içersine masonlar mı sızıyor" haberini yaptım" dedi.

SOSYAL MEDYA HESABININ SAHTE OLDUĞUNU BEYAN ETTİ

Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi, gerekçeli kararında gazetecinin dosyaya sunmuş olduğu sosyal medya çıktılarına Ersin Ersaatçi “Hesap sahte, bana ait değil” dediği için itibar etmedi ve hükmünü Ersaatçi’nin beyanını esas kabul ederek kurdu.

BİLİRKİŞİ İSTENMEDİ

Mahkeme sosyal medya hesabının her ne kadar Ersin Ersaatçi kendisinin olduğunu inkar etmiş olsa bile bilirkişi yoluyla tespitini istemedi.

Hesap sahte olsa bile resimler ve belgelerin sahte olup olmadığa dair kiriminal inceleme de istemedi.

Öte yandan ASİYAD üyesi ERG GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Ersaatçi’nin sahte ve kendisine ait olmadığını iddia ettiği https://www.facebook.com/ersin.ersaatci şeklinde kendi adına düzenlenmiş hesabın kapatılması için her hangi bir işlem yapıp yapmadığı da sorgulanmadı.

Ersaatçi halen Facebook hesabından şahsına ait paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi Rotaryen Ersin Ersaatçi Gerçek Taraf Okan Çakır ASİYAD ERG GRUP MASON
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER