MGK'dan Operasyon Mesajı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MGK'dan Operasyon Mesajı
27.05.2022 10:51:27

 

MGK'dan Operasyon Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.

Kritik toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. MGK sonrası yapılan açıklamada Suriye sınırına yeni harekât mesajı verilirken, "Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği başvurusuyla ilgili Türkiye'nin güvenlik hassasiyetlerinin dikkate alınması çağrısında bulunuldu.

2 aylık bir aranın ardından yine yoğun gündemle toplanan MGK sona erdi. MGK'nın gündeminde; Suriye’nin kuzeyine yönelik olası yeni bir operasyon, NATO’nun genişleme süreci, Rusya-Ukrayna savaşı ve diğer güvenlik konuları yer aldı.

Yaklaşık 3 saan süren MGK toplantısı sonrası yapılan yazılı açıklama şöyle:

SINIR ÖTESİ HAREKÂT MESAJI

* PKK/KCK-PYD/YPG,FETÖ ve DEAş terör örgütleri başta olmak üzere, milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tegdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuş ve ilave tedbirler görüşülmüştür.

* Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiş: bu harekâtların, komşularımız da huzur ve güvenliğine ciddi katkı sağlayacağının altı çizilmiştir.

MGK'dan Operasyon Mesajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım