Mhp'den bedelli askerlik ve öğrenci affı talebi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mhp'den bedelli askerlik ve öğrenci affı talebi!
19.10.2021 12:50:02

 

Mhp'den bedelli askerlik ve öğrenci affı talebi!

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, bedelli askerlik ve öğrenci affı düzenlemesinin ihtiyaç olduğunu ifade etti.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bedelli askerlik düzenlemesi ile ilgili açıklamaların yanı sıra Öğrenci affı’ ve ‘Ehliyet affı’ konusunu da gündeme getirdi.

Kılavuz, tecil yaşının 29'dan 22'ye indirilmesiyle yaklaşık 500 binden fazla gencin yoklama kaçağı ve bakaya durumuna düştüklerini belirterek, "Birçoğu iş hayatına atılan, kimi evlenip yuva kuran, iş kurup kredi çekerek borca giren, hayatlarını bedelli askerliğe göre tanzim eden genç kardeşlerimiz bu durum karşısında mağduriyet yaşıyor. Bu kapsamda Asker alma Kanunu'nun ilgili maddesinde düzenleme yapılarak gençlerimizin talebinin çözüme kavuşturulması ihtiyaçlar arasında." Dedi.

ÖĞRENCİ AFFI

Polis alımlarında yüksek lisans mezunlarına yönelik yaş düzenlemesinin de gençlerin beklentileri arasında yer aldığına işaret eden Kılavuz, "Vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza şanlı Türk polis üniformasıyla hizmet etmek isteyen yüksek lisans mezunu genç kardeşlerimizin, aldıkları eğitim süreleri de dikkate alınarak POMEM alımlarında yüksek lisans mezunlarına 32 yaşını doldurmamış olmak şartı getirilmesi yerinde olacaktır." ifadesini kullandı.

Öğrenci affının da gençlerin taleplerinden birisi olduğunu da belirten Olcay Kılavuz, terör örgütü irtibatı veya iltisakı gerekçesiyle okullarıyla ilişiği kesilmiş olanlar dışında,  eğitimlerini tamamlamak olan gençlere yönelik af çıkarılmasının gerektiğine vurgu yaptı.

Mhp'den bedelli askerlik ve öğrenci affı talebi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER