Minik Öğrenciler Doğaya Tohum Bıraktı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Minik Öğrenciler Doğaya Tohum Bıraktı
10.06.2022 11:42:50

 

Minik Öğrenciler Doğaya Tohum Bıraktı

Dünya Çevre Haftası kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇEVSAM), iklim değişikliği ve sürdürülebilir yaşama dikkati çekmek için OMÜ Vakfı Koleji ve Canik Belediyesi iş birliğiyle doğaya tohum bıraktılar.

Etkinlikte Prof. Dr. İknur Ayan’ın temin ettiği tohumlar Prof. Dr. Özen Kulakaç, Dr. Elif Omca Çobanoğlu, Dr. Burcu Müderrisoğlu ve Dr. Melda Genç tarafından tohum toplarına dönüştürülerek Kurupelit Kampüsünde orman yolunda doğaya bıraldılar.

Canik Belediyesinden Feyza Yazıcı, Basri Mıhçı ve Esra Balçık Uzun sıfır atık köyünü çocuklara anlatarak onlara hediye olarak sıfır atık öyküsü verdiler. Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Feryal Akbal ve pek çok öğretim üyesi ile öğremenlerin katıldığı etkinlikte; ÇEVSAM Müdürü Ardalı, geleceğin yöneticileri ve eğitimcileri olacak çocukların bu bilinçle yetişmesi geleceğimiz açısından çok önemli olduğunu verguladı.

ÇEVSAM yönetim kurulundan Doç. Dr. Elif Omca Çobanoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Melda Genç’in anasınıfı öğrencileriyle gerçekleştirdikleri iklim değişikliği ve çevre kirliliği dış ortam etkinliklerinden sonra iklim elçisi bilekiklerini öğrencilere hediye etti.

OMÜ Vakıf Koleji Müdürü Seda Semiz ve anasınıfı öğrencileri ile gerçekleştirilen etkinlik sonunda öğrencilerin doğadan topladıkları kozalaklardan yapılan hediyeyi ve teşekkür belgesini ÇEVSAM Müdürü Ardalı’ya verdi.

 

 

 

Minik Öğrenciler Doğaya Tohum Bıraktı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım